Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

گروهی مارکسیست-لنینیست مسوولیت عملیات انتحاری در استانبول را برعهده گرفت

گروهی مارکسیست-لنینیست مسوولیت عملیات انتحاری در استانبول را برعهده گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  اسوشیتدپرس، رویترز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی مارکسیست-لنینیست به نام جبهه آزادی بخش خلق انقلابی مسوولیت بمبگذاری انتحاری روز سه شنبه در استانبول را برعهده گرفت. این بمبگذاری در یک مقر

آگهی

گروهی مارکسیست-لنینیست به نام جبهه آزادی بخش خلق انقلابی مسوولیت بمبگذاری انتحاری روز سه شنبه در استانبول را برعهده گرفت.

این بمبگذاری در یک مقر پلیس صورت گرفت و علاوه بر کشته شدن یک تن، افسری دیگر نیز مجروح شد. شواهد حاکی است که عامل بمبگذاری در منطقه سلطان احمد، یک زن بوده است. این زن که به زبان انگلیسی حرف می زد به بهانه اعلام مفقود شدن یک کیف پول به مقر پلیس وارد شده بود.

احمد داود اوغلو، نخست وزیر ترکیه اعلام کرد که این بمبگذار انتحاری با خود دو بمب حمل می کرده که یکی از آن دو خنثی شده است.

بهه آزادی بخش خلق انقلابی در فهرست گروههای تروریستی ایالات متحده آمریکا است. وزارت خارجه آمریکا ماه آوریل سال گذشته میلادی در ازای به دست آوردن اطلاعات درباره سه رهبر اصلی این گروه تا سقف سه میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود. این گروه در دهه هفتاد میلادی بسیار فعال بوده است.

یک هفته پیش از این نیز به سوی پلیس در نزدیکی دفتر نخست وزیری نارنجک پرتاب شد. عامل این اقدام بازداشت شده و جبهه آزادی بخش خلق انقلابی مسوولیت آن را نیز برعهده گرفته است.

از آغاز گفتگوهای دولت ترکیه با نمایندگان حزب کارگران کردستان موسوم به پ کا کا در سال ۲۰۱۲میلادی، حملات انتحاری در این کشور بندرت دیده شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه قرارداد خرید ۴۰ فروند جنگنده‌ اف-۱۶ از آمریکا را امضا کرد

ونزوئلا و ترکیه بر سر استخراج و بهره برداری از معادن طلا توافقنامه امضا کردند

سیل در آنتالیای ترکیه دستکم یک قربانی گرفت