بی اعتمادی والدین دانشجویان ناپدیدشده مکزیکی به روند تحقیقات پلیس

بی اعتمادی والدین دانشجویان ناپدیدشده مکزیکی به روند تحقیقات پلیس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خانواده دانشجویان ناپدید شده در مکزیک می گویند با بی اعتمادی نسبت به تحقیقات دولت، از این پس راسا درباره ناپدیدشدن عزیزانشان اقدام خواهند کرد

آگهی

خانواده دانشجویان ناپدید شده در مکزیک می گویند با بی اعتمادی نسبت به تحقیقات دولت، از این پس راسا درباره ناپدیدشدن عزیزانشان اقدام خواهند کرد.

رافائل لوپز، پدر یکی از چهل و سه دانشجویی که از ماه سپتامبر گذشته ناپدید شده است، می گوید: “ما می خواهیم کار تحقیقات را آغاز کنیم. دیگر از دولت کمکی نمی خواهیم چرا که آنها برای ما کاری نخواهند کرد. تنها از ما می خواهند که این پرونده را فراموش کنیم، چگونه می توانیم این موضوع را فراموش کنیم؟ اگر رییس جمهوری جای ما بود و فرزندش در میان دانشجویان بود، او هم فراموش می کرد؟”

کمیته متشکل از والدین دانشجویان گمشده معتقدند دولت با فراموشی پرونده ناپدیدشدن آنها می خواهد بر نقش مقامات دولتی در این باره سرپوشی کنند.

در بیست و ششم سپتامبر گذشته، اتوبوسی از دانشجویان معترض در شهر ایگوالا متوقف شد و در یک درگیری با پلیس، سه تن از دانشجویان کشته و 43 تن از آنها بازداشت شدند. ماهها از این اتفاق می گذرد و هنوز پلیس نتوانسته اثری از این دانشجویان پیدا کند.

دادستان کل مکزیک می گوید دانشجویان به دستور خوزه لوییز آبارکا، شهردار ایگوالا مورد حمله قرار گرفته و سپس توسط پلیس به باند مواد مخدر «گوئرروس یونیدوس» تحویل داده شده اند و افراد این باند، دانشجویان را قتل عام کرده اند.

شهردار ایگوالا و همسرش که گفته می شود روابط نزدیکی با باند مذکور داشته اند، پس از این واقعه اقدام به فرار کردند اما دستگیر شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سناتور صریح اللهجه و دوچرخه‌سوار در مکزیک به عنوان نامزد مخالفان دولت انتخاب شد

مکزیک پس از چند سال بالاخره خریدار جت لوکس ریاست جمهوری را پیدا کرد

قوانین مهاجرتی استرالیا باز هم سخت‌تر می‌شود؛ محدودیت‌های جدید برای صدور ویزای دانشجویی