نوجوان متهم به توهین به اردوغان آزاد شد

نوجوان متهم به توهین به اردوغان آزاد شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نوجوان ۱۶ساله ای که به اتهام توهین به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه بازداشت شده بود، روز جمعه از زندان آزاد شد. این نوجوان روز چهارشنبه پس از

آگهی

نوجوان ۱۶ساله ای که به اتهام توهین به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه بازداشت شده بود، روز جمعه از زندان آزاد شد.

این نوجوان روز چهارشنبه پس از حضور در یک راهپیمایی اعتراضی بازداشت شد. پس از تقاضای ده ها وکیل و حقوقدان، دادگاهی در قونیه به تعلیق محاکمه این دانش آموز رای داد. با این همه وی همچنان با خطر محکومیت به تحمل ۴سال زندان رو به رو است.

وی پس از آزادی در جمع خبرنگاران گفت: «ما تروریست نیستیم. ما قول داده ایم وقتی که این راه را آغاز کردیم. ما گفتیم که از پا نمی نشینیم. ما گفتیم که فاشیست و ظلم تندرو را نمی پذیریم. ما گفتیم که سربازان آتاتورک هستیم و برای همین ما بازداشت شدیم.»

رجب طیب اردوغان ۱۲سال پیش به مقام نخست وزیری برگزیده شد. آقای اردوغان اکنون به عنوان رئیس جمهوری از ابراز تمایل به تغییر قانون اساسی و افزایش قدرت خود واهمه ای ندارد.

جمهوری لائیک ترکیه که عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو است پیش از این به عنوان نمونه دموکراسی در میان کشورهای مسلمان مطرح بود. در سال های اخیر و در پی برخورد دولت اسلامگرای اردوغان با خبرنگاران و مخالفانش، انتقادهایی از سوی اتحادیه اروپا متوجه این دولت شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان درخواست آمریکا برای قطع روابط با حماس را رد کرد

بانک مرکزی ترکیه در تلاش برای مهار تورم، بهره بانکی را به ۴۰ درصد رساند

فرار مغزها؛ معضل جدید آینده ترکیه