خریدهای سال نو در روسیه تحت الشعاع افت ارزش روبل و افزایش تورم

خریدهای سال نو در روسیه تحت الشعاع افت ارزش روبل و افزایش تورم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بحران اقتصادی روسیه مراکز خرید این کشور را در روزهای پایانی سال جاری میلادی تحت الشعاع قرار داده و رونق سال های گذشته را از آنها گرفته است. تحریم های

آگهی

بحران اقتصادی روسیه مراکز خرید این کشور را در روزهای پایانی سال جاری میلادی تحت الشعاع قرار داده و رونق سال های گذشته را از آنها گرفته است.

تحریم های غرب علیه مسکو در واکنش به الحاق کریمه به روسیه و تحرکات نظامی در شرق اوکراین، به تورم بی سابقه ای طی پنج سال گذشته در این کشور دامن زده و آن را تا ۱۰ درصد افزایش داده و از ارزش روبل هم به میزان ۵۰ درصد کاسته و در نتیجه جیب مشتریان سال نو را خالی تر کرده است.

در این میان خانواده ها برای خرید هدایای سال نو در جستجوی شیوه های جایگزین هستند، همانطور که یک شهروند روس گفت: «امسال با ابتکار و خلاقیت هدایای مورد نیاز را آماده می کنم. پول خلاقیت کمتری باقی می گذارد. برای اینکه به هر فروشگاه سر می زنید، چیزهای قشنگ و جذاب می بینید و آنها را می خرید. وقتی پول ندارید از خلاقیت و ابتکارتان کمک می گیرید.»

افت ارزش روبل در برابر دیگر ارزهای خارجی تعطیلات بسیاری از خانواده های روس را تحت تاثیر قرار داده، .بویژه آنهایی که چمدانشان را برای سفر به اروپا بسته اند.

به گفته کارشناسان اثرات افت ارزش روبل که از سال ۱۹۹۸ تاکنون بی سابقه توصیف شده و کاهش جهانی قیمت نفت، پس از تعطیلات سال نوی میلادی بر اقتصاد روسیه آشکارتر خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای اوکراین درباره کشته شدن فرمانده روس؛ مسکو با عکس و ویدئو به‌طور غیرمستقیم تکذیب کرد

تجارت الماس‌های روسیه در سراسر جهان؛ علت مانع‌تراشی بلژیک برای اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا چیست؟

نگاهی به سفر رهبر کره شمالی به روسیه؛ کیم چه با خود به خانه برد؟