Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

لباس ورزشکار استرالیایی، چهارده سال پس از مراسم المپیک پیدا شد

لباس ورزشکار استرالیایی، چهارده سال پس از مراسم المپیک پیدا شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لباسی که کتی فریمن، دونده بومی استرالیایی در زمان روشن کردن مشعل المپیک سال۲۰۰۰ سیدنی بر تن کرده بود، از قرار معلوم پس از مدت ها پیدا شده است. این

آگهی

لباسی که کتی فریمن، دونده بومی استرالیایی در زمان روشن کردن مشعل المپیک سال۲۰۰۰ سیدنی بر تن کرده بود، از قرار معلوم پس از مدت ها پیدا شده است.

این لباس، پس از پایان مراسم افتتاحیه، در رختکن کتی فریمن ناپدید شد. هفته گذشته تن پوشی با مشخصات مشابه از سوی فرستنده ای ناشناس به دفتر باشگاه کریکت ملبورن ارسال شد.

فیونا دو جونگ، دبیرکل کمیته ملی المپیک استرالیا در این باره می گوید: «از سال ۲۰۰۰ یک راز بزرگ بود. هیچ وقت فکر نمی کردیم که این لباس را زمانی پیدا کنیم. مطمئنا از این که بابانوئل، این هدیه سال نو را برای کمیته المپیک فرستاده خوشحالیم.»

کتی فریمن، قهرمان دوی چهار در صد متر المپیک، این لباس سفیدِ نقره فام را در زمان مراسم افتتاحیه و روشن کردن مشعل بر تن کرده بود. انتخاب یک بانوی بومی برای این مراسم، در استرالیا همچون رفتاری نمادین به نشانه آشتی میان رنگین پوستان این سرزمین و مهاجران سفید پوست حاکم بر آن توصیف شد.

مسئولیت تشخیص اصالت این لباس، بر عهده کتی فریمن است و در صورت تائید وی، این یادگار به محل محفوظ خود در موزه المپیک استرالیا منتقل خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشتی بادبانی قرن ۱۹ مشعل المپیک را از یونان به فرانسه می‌رساند

بازی‌های المپیک زمستانی پکن با صدر نشینی نروژ در جدول مدال‌ها پایان یافت

کمیته بین‌المللی المپیک قوانین جنجال برانگیز علیه ورزشکاران تراجنسیتی را لغو کرد