حمله هوایی اسرائیل به غزه در بحبوحه افزایش تنش ها در منطقه

حمله هوایی اسرائیل به غزه در بحبوحه افزایش تنش ها در منطقه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروی هوایی ارتش اسرائیل جمعه شب مواضع نظامی حماس را در حوالی خان یونس در جنوب نوار غزه مورد هدف قرار داد. اسرائیل گفته است که این حملات در پاسخ به

آگهی

نیروی هوایی ارتش اسرائیل جمعه شب مواضع نظامی حماس را در حوالی خان یونس در جنوب نوار غزه مورد هدف قرار داد.

اسرائیل گفته است که این حملات در پاسخ به شلیک یک راکت از نوار غزه به خاک اسرائیل صورت گرفته که در فضایی باز و در جنوب اسرائیل فرود آمده است. این حملات هوایی کشته یا مجروحی در پی نداشته است.

روز جمعه همچنین، تنش ها و درگیری ها در کرانه باختری جایی که زیاد ابو عین یکی از وزرای دولت فلسطینی در اثر ضرب و شتم نیروهای ارتش اسرائیل جان داد، افزایش یافته است.

روز پنج شنبه فلسطینی ها پیش نویس قطعنامه ای را به شورای امنیت سازمان ملل برای پایان دادن به اشغال اراضی فلسطینی ارائه کردند که اسرائیل آنرا محکوم کرد. وزیر امور استراتژیک دولت اسرائیل در اینباره گفت: «این حرکت فلسطینی ها اقدامی خصمانه و کاملا غیر دوستانه علیه اسرائیل است. این قدمی بسوی صلح نیست بلکه قدمی بسوی جنگ است.»

این پیش نویس از یک سو از دو طرف می خواهد که ظرف یک سال به صلح برسند و از سوی دیگر خواهان پایان دادن به اشغال اراضی فلسطینی تا سال 2017 میلادی است.

یکی از ساکنان رام الله می گوید: «این حرکت، اقدام خوبی برای پایان دادن به اشغال، تحت شرایط امنیتی بسیار پیچیده و تحت اقدامات وحشیانه اسرائیل علیه فلسطینی هاست. انشاء الله به راه حلی برای پایان دادن به این وضعیت و همچنین خاتمه دادن به حضور اسرائیل در سرزمین های فلسطینی، دست خواهیم یافت.»

ارائه این پیش نویس در حالی صورت می گیرد که گفتگوهای میانجیگرانه آمریکا با طرف فلسطینی درباره تشکیل کشور فلسطین در ماه آوریل به شکست انجامید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آنها شبیه «سایه‌های» کودکان بودند؛ تجربیات گروگان‌های آزاد شده اسرائیلی از هفته‌ها اسارت در نوار غزه

حملات اسرائیل به نوار غزه؛ آمریکا قطعنامه پیشنهادی برای برقراری آتش‌بس را وتو کرد

شکسته شدن خط دفاعی حماس در خان‌یونس؛ بایدن بر «ضرورت مطلق» حفظ جان غیرنظامی‌ها تاکید کرد