نخست وزیر ژاپن، اکثریت پارلمان را از آن خود کرد

نخست وزیر ژاپن، اکثریت پارلمان را از آن خود کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتخابات زودهنگام پارلمانی در ژاپن روز گذشته برگزار شد. این انتخابات با پیروزی حزب حاکم به رهبری شینزو آبه، نخست وزیر محافظه کار این کشور به پایان

آگهی

انتخابات زودهنگام پارلمانی در ژاپن روز گذشته برگزار شد. این انتخابات با پیروزی حزب حاکم به رهبری شینزو آبه، نخست وزیر محافظه کار این کشور به پایان رسید.

رهبر حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن بعد از این پیروزی گفت: “سیاست های من هنوز به نیمه راه نرسیده است. هنوز بسیاری از مردم از منافع سیاست دولت من بهره مند نشده اند و این وظیفه من است که کاری کنم تا مردم از این سیاست ها استفاده کنند. معتقدم که این انتخابات بوضوح نشان داد که آنها چه می خواهند.”

بر اساس اعلام نتایج، حزب به نخست وزیر ژاپن ۳۰۶ کرسی از ۴۷۵ کرسی پارلمان این وابستهکشور را از آن خود کرده است.

یکی از کسانی که در این انتخابات شرکت کرده است، با بیان اینکه دولت باید اعتماد مردم را جلب کند، می گوید: “دولت باید برای بهبود اقتصاد کشور بر تلاش های خود بیافزاید و برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور کاری بکند.”

یکی دیگر از شهروندان مخالف با دولت نیز می گوید: “این انتخابات بی معنی است و انتخابات درستی نیست. شینزو آبه بر سیاست های خود تاکید می کند اما ما سیاست های او را نادرست می دانیم. این سیاست ها نتایج بدی دارد.”

جف کینگستون، مدیر مرکز مطالعات آسیا در دانشگاه ژاپن در باره این انتحابات می گوید: “مردم ژاپن معتقدند که جنبۀ خوب نخست وزیر آبه بروی بهبود اقتصاد متمرکز است. تا اینجای کار خوب است. بخشی نیز معتقدند که جنبۀ بد نخست وزیر آبه در تلاش است که قانون اساسی را بر اساس نگاههای ایدئولوژیکی خود تغییر دهد که این امر مشکل ساز خواهد شد.”

افزایش مالیات بر خرید در ژاپن توسط دولت شینزو آبه به ۸ درصد اعتراض های زیادی را برانگیخته و به گفتۀ تحلیلگران اقتصادی، قدرت خرید مصرف کنندگان را کاهش داده است. نخست وزیر ژاپن به مردم وعده داده است با اصلاحات اقتصادی، قدرت خرید مردم را افزایش دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان ۴۹ سال فرار در بستر مرگ؛ بمبگذار ژاپنی در آخرین روزهای عمرش به پلیس اعتراف کرد

فرودگر ژاپنی ماه توانست از «شب قمری» جان سالم به در برد

ملکه زیبایی ژاپن با اصلیت اوکراینی به‌خاطر رسوایی ارتباط با مردی متاهل عنوان خود را پس داد