Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نتانیاهو در تدارک انتخابات زودهنگام

نتانیاهو در تدارک انتخابات زودهنگام
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز سه شنبه یائیر لپید، وزیر دارایی و رهبر حزب راست میانه « یش آتید » و زیپی لیونی وزیر دادگستری را از کابینه

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز سه شنبه یائیر لپید، وزیر دارایی و رهبر حزب راست میانه « یش آتید » و زیپی لیونی وزیر دادگستری را از کابینه اخراج کرد.

در پی این اقدام، چهار وزیر دیگر نیز از کابینه ائتلافی استعفا داده اند و عملا ائتلاف در دولت کنونی اسرائیل پایان یافته است.

پس از ناکامی روز دوشنبه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در پرکردن شکاف ناشی از اختلاف بین اعضای کابینه، احتمال انحلال کابینه و برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور قوت گرفت.

شکاف در کابینه ائتلافی اسرائیل عمدتا ناشی از اختلاف نظر میان نخست وزیر و برخی اعضا در زمینه بودجه سال آینده میلادی و لایحه جنجال برانگیز « کشور یهود » بوده است.

نخست وزیر اسرائیل در گفتگو با وزیر دارایی نتوانست موافقت او را با افزایش بودجه نظامی کسب کند. تلاش او برای همراه کردن وزیر دادگستری در زمینه لایحه« کشور یهود » نیز راه به جایی نبرد.

ائتلاف کنونی اسرائیل بعد از انتخابات عمومی سال ۲۰۱۳ تشکیل شد و بطور معمول می باید تا انتخابات بعدی در سال ۲۰۱۷ بر سر کار باشد.

طبق قانون اسرائیل، نخست وزیر می تواند ائتلاف جدیدی از احزاب حاضر در کنست تشکیل دهد، اما ظاهرا احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام بیشتر است.

در صورتی که تلاش های بعدی نخست وزیر اسرائیل در ترمیم کابینه به نتیجه نرسد انتخابات زودهنگام احتمالا در ماه مارس سال ۲۰۱۵ انجام خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ در نوار غزه؛ اسرائيل دستور تخلیه بخشی از نوار غزه را صادر کرد

سربازان مسلمانی که در ارتش اسرائیل برای یهودیان و با حماس می‌جنگند

سپر انسانی؛ واکنش گزارشگر سازمان ملل به تصویر مرد فلسطینی که روی کاپوت خودروی زرهی اسرائيلی بسته شد