Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

زندگی دشوار غیرنظامیان در کوبانی

زندگی دشوار غیرنظامیان در کوبانی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وسعت خرابی های شهر کوبانی سوریه که در اثر بیش از دو ماه جنگ میان کردها و گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) ایجاد شده، زندگی را در داخل و خارج این شهر برای غیرنظامیان بشدت دشوار کرده است. مقامات محلی برآورد می کنند که در کوبانی بیش از دو هزار غیر نظامی که بیشتر کرد هستند، در شرایط دشواری زندگی می کنند.

پروین، زنی که از خانه اش در کوبانی آواره شده می گوید: «یک خمپاره افتاد و ما را زخمی کرد. من دو تا از دخترهایم را که زخمی شده بودند در آغوش گرفتم و بیرون آمدم. یکی شان هفت سال داشت. او را به ترکیه فرستادند اما در آنجا فوت کرد. ما جسدش را برگرداندیم و اینجا در کوبانی خاکش کردیم.»

کوبانی که در مرز سوریه و ترکیه واقع شده، جمعیتی حدود ۵۰ هزار نفر داشت که پس از آغاز درگیری ها، بیشتر ساکنانش به ترکیه گریخته اند. با وجود درگیری ها در این شهر و حملات هوایی نیروهای ائتلاف، داعش تاکنون نتوانسته مسیر انتقال غذا و تجهیزات از ترکیه به کوبانی را مسدود کند. یک نانوایی در کوبانی که توسط یگان های مدافع خلق متعلق به کردهای سوریه تاسیس شده، هر روزه دو تن نان تولید می کند که بیشتر آن برای مبارزان کرد فرستاده می شود.

محمد حمزه بن احمد، کشاورزی که در ده کیلومتری جنوب غربی کوبانی زندگی می کند، می گوید: «ترک ها ما را تهدید می کنند. به ما اجازه ورود و خروج به ترکیه را نمی دهند. اجازه نمی دهند برویم غذا بیاوریم. هیچ چیز. یگان های مدافع خلق (YPG) از داخل شهر برای ما غذا و نان می فرستند.»

با وجود اینکه بیشتر ساکنان شهر گریخته اند اما برخی از ساکنان کوبانی و روستاهای اطراف نمی خواهند خانه هایشان را ترک کنند و در سرزمینی بیگانه پناهنده شوند. در این میان، کودکان در معرض آسیب های جدی تری قرار دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان: انتخابات آمریکا می‌تواند به رونق بیشتر بخش تسلیحات ترکیه کمک کند

سازمان ملل متحد: قحطی و گرسنگی به سراسر غزه گسترش یافته است

ترکیه قرارداد خرید ۴۰ فروند جنگنده‌ اف-۱۶ از آمریکا را امضا کرد