ایجاد تحول در سیاستهای مهاجرتی آمریکا

ایجاد تحول در سیاستهای مهاجرتی آمریکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سیاست های مربوط به مهاجرت در ایالات متحده آمریکا متحول خواهد شد. باراک اوباما، رییس جمهوری این کشور در نظر دارد با اعمال تغییراتی در برنامه سیاستهای پذیرش مهاجر، به وضعیت افراد بدون مدرک اقامت در آمریکا سر و سامان بخشد.

براساس گزارش روزنامه نیویورک تایمز اعمال اصلاحات در سیاستهای مهاجرتی در آمریکا از اخراج حدود ۵ میلیون نفر مهاجر بدون مدارک اقامت جلوگیری خواهد کرد.

جه جانسون، وزیر امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا گفت: «سالها منتظر بودیم تا کنگره اقدامی صورت دهد اما هیچ حرکتی صورت نگرفته است. مجلس نمایندگان ایالات متحده نیز در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ اقدامی نکرده است. رییس جمهور در انتظار بود. ما باید با استفاده از ساز و کارهای قضایی، سیستم مهاجرت ناقص خود را اصلاح کنیم.»

بر اساس آمار، تعداد افراد بدون مدارک اقامتی در آمریکا به رقم ۱۲ میلیون نفر می رسد.

یک زن مهاجر آمریکای لاتین که دخترش در ایالات متحده آمریکا متولد شده است، می گوید: «از باراک اوباما تقاضا دارم که سخاوتمند باشد و افراد بیشتری را بپذیرد و وضعیت افراد بدون مدرک را نیز سر و سامان بخشد. زیرا افراد زیادی هستند که می خواهند کار کنند تا آینده با ثباتی را برای فرزندان خود تضمین کنند.»

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۳ سنا که اکثریت آنرا دموکراتها تشکیل می دادند به اصلاحات در قوانین مهاجرت رای مثبت داد اما مجلس نمایندگان متشکل از اکثریت جمهوری خواهان جلوی اجرایی شدن این قوانین را گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت «آهنین» بایدن از اسرائیل در برابر حمله ایران؛ آمریکا از طریق ۴ کشورعربی به تهران هشدار داد

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟

طرح آتش‌بس در غزه؛ آنتونی بلینکن: توپ در زمین حماس است