شبکه اجتماعی توییتر هشت ساله شد

شبکه اجتماعی توییتر هشت ساله شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پانزدهم ژوئیه سالروز راه اندازی و آغاز فعالیت شبکه اجتماعی توییتر است. امسال همراه با بازی های جام جهانی فوتبال برزیل، این شبکه هشتمین سال تولد خود را با رکوردهای تازه ای جشن گرفت.

شوک مسابقه تاریخی آلمان – برزیل رکورد تعداد توییت در یک بازی را شکست. طی این مسابقه بیش از ۳۵ میلیون و ششصد هزار توییت ارسال شد.

در پایان بازی فینال جام جهانی بین آلمان و آرژانتن، ۶۱۸ هزار و ۷۲۵ توییت در یک دقیقه صورت گرفت. رکورد قبلی تعداد توییت در دقیقه متعلق به بازی آلمان – برزیل بود. در جریان این مسابقه، هنگامی که سامی خدیرا در دقیقه ۲۹ پنجمین گل را برای آلمان به ثمر رساند، ۵۸۰ هزار و ۱۶۶ توییت در یک دقیقه ارسال شد.

این رکوردهای جدید به خودی خود نشان دهنده رشد توییتر است. در سال ۲۰۱۲، هنگامی که اوسین بولت مدال طلای ۲۰۰ متر دوی سرعت را از آن خود کرد، تعداد توییت در هر دقیقه به هشتاد هزار و به اوج خود رسید. در زمان برگزاری کنوانسیون ملی حزب دموکرات، هنگام سخنرانی باراک اوباما این تعداد به ۵۲ هزار و ۷۵۶ توییت در دقیقه رسیده بود.

در سال ۲۰۱۳ در نیمه بازی سوپر باول آمریکا، بیانسه آواز خواند و تعداد توییت را به ۲۶۸ هزار در هر دقیقه رساند و مایلی سایرس در کنسرت ام تی وی آواردز این رکورد را به ۳۶۰ هزار توییت رساند.

در هشتمین سالگرد تاسیس توییتر، جام جهانی برزیل رویدادی فوق العاده و بهترین ویترین برای این شرکت بود تا قدرت، بلندپروازی و سلطه خود بر اینترنت را به نمایش بگذارد.

شبکه اجتماعی توییتر، نوعی سرویس میکروبلاگینگ آنلاین است. کاربران می توانند تا حداکثر ۱۴۰ کاراکتر، پست های خود را «توییت» کنند. جک دوروسی، اِوان ویلیامز، بیز استون و نوآ گلاس این سرویس را در ماه مارس ۲۰۰۶ ابداع و در ژوئیه همان سال در سان فرانسیسکو راه اندازی کردند. امروز بیش از ۱۴۰ میلیون کاربر فعال در سراسر جهان بطور متوسط روزانه بیش از ۳۴۰ میلیون توییت پست می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مدیر اف بی آی: هکرهای چینی منتظر فرصت هستند تا به آمریکا حمله‌ای ویرانگر بکنند

اعضای کنگره آمریکا به طور فراجناحی به دنبال واکنش سریع به حملات ایران به اسرائیل هستند

مجلس نمایندگان آمریکا «از نهر تا بحر» را به عنوان شعار «یهودستیزانه» محکوم کرد