مجله فوتبال؛ ایرانِ شایسته و مسیِ جادوگر

مجله فوتبال؛ ایرانِ شایسته و مسیِ جادوگر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

گروه F
در شب نمایش خوب تیم ملی فوتبال ایران، چیزی نمانده بود آرژانتین بر خلاف انتظارنتواند از پس یوزپلنگ ها بر آید. اگر مثل همیشه مسی به داد نرسیده بود، آلبی سلسته ممکن بود تنها با یک امتیاز به رختکن برود و راه یابی اش به جمع شانزده تیم بلنگد.

مسی در دقیقه نود و یک، لحظه ای فضا را باز دید و با یکی از ضربه های بی نقص پای چپ، توپ را کمی دورتر از دستان حقیقی به تور ایران زد. ایرانی که شاید یکی از بهترین بازی های تاریخ فوتبال خود را تجربه می کرد.

در همین گروه بازی نیجریه و بوسنی و هرزگوین با نتیجه ۱ – ۰ به سود نیجریه به پایان رسید تا بوسنی از دور رقابت های حذف شود. در این دیدار پیتر اودموینگی در دقیقه ۲۹ تک گل نیجریه را به ثمر رساند.

در گروه F بازی سوم ایران در برابر بوسنی است که همزمان با آن، آرژانتین به مصاف نیجریه خواهد رفت.

گروه G
در این روز از رقابت ها G آلمان که بازی نخست خود در برابر پرتغال را با نتیجه خارق العاده ۴-۰ به نفع خود به پایان رسانده بودند، در این دیدار با نتیجه ۲-۲ در برابر غنا متوقف شد.

ماریو گوتزه و میروسلاو کلوزه در دقایق ۵۱ و ۷۱ برای آلمان و آندره آیو و آساموا گیان در دقایق ۵۴ و ۶۳ برای غنا گل زدند.

کلوزه با زدن این گل که پانزدهمین گلش در مجموع رقابت های جام جهانی است، توانست با رکورد رونالدوی برزیلی برابری کرده و به همراه او در صدر جدول گلزنان تاریخ این رقابت ها جای گیرد. با این تفاوت که کلوزه هنوز فرصت بهبود این آمار را دارد.

بازی های سوم گروه G روز پنجم تیر و به صورت همزمان برگزار می شود. آلمان در دیدار نهایی خود با آمریکا بازی می کند و غنا به مصاف پرتغال خواهد شتافت.

گروه H
در یکی از بازی های تاثیر گذار این مرحله، آمریکا و پرتغال با هم دیدار خواهند کرد.

پرتغال که بازی نخست را با نتیجه غیر قابل پیش بینی چهار بر صفر به حریف قدرش آلمان واگذار کرد، بازی دوم خود را با آمریکا انجام خواهد داد. دیداری که تکرار مصاف جام جهانی ۲۰۰۲ دو تیم است. باید صبر کرد و دید آیا کریس رونالدو در این بازی می تواند چره تاثیرگذار تیمش باشد یا نه.

اخباری که از اردوی پرتغالی ها می رسد خوب نیست. تیم پائولو بنتو دفاع وسط خود په په را در اختیار نخواهد داشت چرا که دوشنبه گذشته، از داور دیدار آلمان پرتغال کارت قرمز گرفت. فابیو کونترائو هم پس از مصدومیت شدید در همان بازی، اصلا کل جام را از دست داده است. روی پاتریسیوی سنگربان و هوگو آلمیدا نیز با مصدومیت های عضلانی دست به گریبانند.

آمریکای یورگن کلینزمن اما با نیرویی که از شکست دادن غنا در بازی نخست گرفته، با روحیه ای خوب وارد چمن خواهد شد. هرچند ستاره خود جوزی آلتیبور را در خط حمله در اختیار نخواهد داشت. او از ناحیه ماهیچه های همسترینگ صدمه دیده است.

به جز این کلینزمن مشکل خواصی نخواهد داشت چون دمپسی نیز که دماغی آسیب دیده دارد، احتمالا به بازی خواهد رسید. آمریکا هفت دوره پی در پی است که به جام جهانی راه یافته و باید دید آیا می تواند برای بار چهارم به جمع شانزده تیم بپیوندد یا خیر.

در بازی دیگر و در H، روسیه به جنگ بلژیک خواهد رفت.

ورزشگاه ماراکانا میزبان دومین بازی گروه H خواهد بود. دیداری که سرخپوشان بلژیک را به مصاف روسیه می فرستد. بلژیک که تیم خوبی دارد، بازی نخست خود را ۲-۱ در برابر الجزایر با پیروزی سپری کرد.

ونسن کمپانی تنها مصدوم تیم بلژیک است که از ناحیه کشاله آسیب دیده و حضورش در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

خود او البته به خبرنگاران گفته برای بازی آماده خواهد بود. اگر هم چنین نشود بازیکنانی چون ورمالن، سیمان و لومبارتس روی نیمکت هستند.

در سوی دیگر روسیه از یک تساوی ۱-۱ مقابل کره جنوبی می آید.

آگهی

فابیو کاپلو، مربی روس ها نگران مصدومی ها نیست چون اصلا مصدومی ندارد.

باید دید آیا ایگور آکینفیف که روی گل کره اشتباه بزرگی مرتکب شد باز در دروازه روسیه خواهد ایستاد؟ شنیده ها حاکی از آن است که کاپلو بنا دارد بار دیگر به وی اعتماد کند.

دو تیم تا کنون هشت بار به مصاف یکدیگر رفته اند که حاصل آن ۴ پیروزی برای روسیه، ۳ پیروزی برای بلژیک و یک تساوی بوده است.

در شبکه های اجتماعی می توانید با هشتگTheCornerScores پیش بینی های خود را برای ما بفرستید. اما نگاهی هم بیاندازیم به پیش بینی ما در یورونیوز.

خبرنگاران سیزده زبان یورونیوز هر شب نتایج مسابقات روز بعد را پیش بینی می کنند. این بار رای جمع چنین بوده.

آگهی

بلژیک ۲- ۰ روسیه

کره جنوبی ۱- ۱ الجزایر

آمریکا ۲- ۱ پرتغال

تا پایان جام با ما باشید. جامی که سرشار از غافلگیری هاست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بهای بلیط‌‌های دیدار دوستانه آرژانتین و استرالیا اعلام شد؛ ۶۳۰ یورو برای دیدن مسی در چین

پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و رکوردهایی که جا به جا شد؛ واکنش‌ها به قهرمانی مسی و آرژانتین

روز نخست مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۲۲؛ هلند و آرژانتین گرفتار شگفتی نشدند