Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

قهرمانان و ناکامان اسکی آلپاین فصل

قهرمانان و ناکامان اسکی آلپاین فصل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

برای اولین بار پس از 12 سال، اتریش دو قهرمانی اسکی آلپاین را در جام جهانی کسب کرد. مارسل هیرشر و آنا فنینگر فصل را در اوج به پایان رساندند.

دو قهرمان اتریشی جام جهانی

مارسل هیرشر، فصل را با انگیزه کسب سومین قهرمانی متوالی در جام جهانی آغاز کرد. امری که در سی سال گذشته سابقه نداشته است. هیرشر این چالش را با موفقیت پشت سر گذاشت. اسکی باز اتریشی، مانند 2 سال گذشته مدال های متعدد کسب نکرد اما، در 16 رقابت از بیست و یک مسابقه فصل در میان پنج ورزشکار برتر جای داشت.

هیرشر فصل را با یک پیروزی در مارپیچ کوچک رقابت های لنزرهید به پایان رساند. این پیروزی مانند سال گذشته یک جام بلورین هم برای وی به ارمغان آورد. او می توانست قهرمانی مارپیچ بزرگ را هم از آن خود کند. اگرچه امتیاز های وی تد لیگتی در این رشته یکی بود، اما در نهایت این اسکی باز آمریکایی بود که بر سکوی نخست ایستاد.

در رقابت های بانوان، آنا فنینگر، فصلی روئیایی را پشت سر گذاشت. درست مانند هیرشر، فنینگر در آغاز فصل در میان امیدهای اصلی نبود، اما آمادگی و تعادل، پیروزی را برایش به ارمغان آورد. تنها چهار پیروزی کافی بود. حتی هفت پیروزی لارا گوت هم نتوانست صدر جدول را از فنینگر بگیرد و گوت سوئیسی به مقامی بهتر از سومی فصا دست نیافت.

باز هم مثل هیرشر، فنینگر فصل را در اوج پیروزی در لنزرهید سوئیس به پایان رساند. او قهرمانی اسکی مارپیچ را به دست آورد و از کسب یک جام بلورین هم مطمئن شد. پایانی رویایی برای دارنده مدال طلای سوپرجی در المپیک سوچی.
این اسکی باز 24 سال در نهایت فراتر از آنچه از وی انتظار می رفت خود نشان داد و سه مدال طلا هم در رقابت های قهرمانی جوانان جهان کسب کرد.

دو ناکام بزرگ فصل: ماریا هوفل ریش و اکسل لوند سویندال

این فصل اما فصل ماریا هوفل ریش آلمانی نبود. او یک بار دیگر هم از پیشی گرفتن از لینزی فون حریف اصلی و بهترین دوست غایب خود ناکام ماند. اسکی باز آمریکایی، پیش از مصدومیت در چهار رقابت فصل شرکت کرده بود.
ماریا هوفل آلمانی، در آخرین تورنمنت در سوئیس، برای قهرمانی آمده بود. این افتخار هم در همان روز اول و با از دست رفتن تعادل وی در هنگام پایین آمدن در پیست از دست رفت.

در رقابت های مردان هم اوضاع آنچنان فرقی نداشت. اکسل لوند سویندال که برای کسب سومین جام بلورین به سوئیس آمده بود، مانند هوفل آلمانی از این عنوان باز ماند.

او که از میدان تخصصی اش یعنی اسکی سرعت به دور بود، با حضور در رقابت های مارپیچ، قهرمانی را به استاد این رشته یعنی هیرشر تقدیم کرد. اکسل لوند سویندال که برای کم کردن خطر سقوط، سرعت خود در زمان پایین آمدن را کم کرده بود، با ارتکاب این اشتباه باعث شد تا هیرشر اتریش، پیشاپیش از قهرمانی خود در رقابت ها مطمئن باشد.

عطش سیری ناپذیر لیگتی برای قهرمانی

لیگتی مرتکب هیچ اشتباهی در مارپیچ بزرگ نشد و نشان داد در این رشته بی رقیب است. او با کسب 5 قهرمانی از هشت تورنمنت فصل، گوی بلورین اسکی مارپیچ را برای پنجمین بار در هفت سال گذشته بالای سر برد.

علاوه بر کسب دو قهرمانی همزمان در جام جهانی، این اسکی باز آمریکایی آخرین عنوانی را هم که به آن دست نیافته بود، از آن خود کرد: مدال طلای المپیک سوچی در رشته مارپیچ بزرگ. عطش پیروزی لیگتی پایان ناپذیر است. او امسال یک قهرمانی جهان در رشته ترکیبی را هم به کلکسیون افتخاراتش افزود.

میکائیلا شیفرین؛ اسطوره 19 ساله

اگر لیگتی قهرمان بلامنازع مارپیچ بزرگ مردان است، در گروه زنان میکائیلا شیفرین، نشان داد که می تواند حاکم بلامنازع این رشته در گروه زنان باشد.

میکائیلای 19 ساله اهل کلورادو، با پنج پیروزی و تکرار قهرمانی جهان و نیز کسب مدال طلای المپیک سوچی، نشان داد که می تواند یکی از پرافتخارترین اسکی بازان تاریخ باشد.

جام جهانی اسکی آلپاین به پایان رسید. از همراهی شمابا یورونیوز در طول فصل سپاسگزاریم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرچمدار کاروان ایران اولین «دوپینگی» المپیک پکن؛ ادامه تمرین ستاره ۱۵ساله روس با جود تست مثبت

عنوان سریع‌ترین یخ‌نورد دنیا به یک ایرانی رسید، محسن بهشتی‌راد در سوئیس بر قله ایستاد

پایان مسابقات جهانی کوهنوردی با اسکی در سوئیس با معرفی تیم های برگزیده