گفتگو با ژان کلود یونکر از ادری تیلو

گفتگو با ژان کلود یونکر از ادری تیلو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یورونیوز: آقای یونکر، به عقب که نگاه کنیم، می بینیم که در احراز بسیاری از سمت های اتحادیه اروپا ناموفق بوده اید. در سال 2004، ریاست کمیسیون اروپا و در سال 2009، ریاست شورای اروپا نصیب شما نشد. چرا فکر می کنید اینبار موفق خواهید شد؟

یونکر: اینبار بخاطر تغییر قوانین انتخابات، اگر حزب مردم در انتخابات اروپایی پیروز شود، منهم پیروز می شوم. امیدوارم…

یورونیوز: شما یک فدرالیست در اتحادیه اروپایی هستید که بنظر بسیاری از مردم بیش از حد بزرگ و خسته شده است…

یونکر: منهم با آنها اشتراک نظر دارم که اروپا بیش از حد از کنترل خارج شده است. معتقدم که (اتحادیه) اروپا باید به مسائل عمده تر اروپایی مثل بیکاری، ادغام مالی و سیاست خارجی پرداخته و در امور روزمره و شرایط زندگی شهروندان دخالت نکند در غیر این صورت، با مشکلات بسیاری روبرو خواهد شد.

یورونیوز:گفته می شود یک چهارم آراء به احزاب مخالف اروپا داده خواهد شد. این شما را نگران می کند؟

یونکر: من خواهان نیروهای حقیقتا دموکراتیک هستم که اروپا را ساخته اند. آنهایی که بروی اهداف اولیه کار کرده اند و در بحرانهای مختلف به تلاش برای ممانعت از افراط گرایی های دست راستی ها، نژادپرستها و خارجی ستیز ها پیوسته اند. اگر اینها به اکثریت دست یابند، چهره اروپا عوض خواهد شد.

یورونیوز: اگر حزب مردم به اکثریت دست نیابد و شما در مقام ریاست کمیسیون اروپا قرار نگیرید، آیا بدنبال ریاست شورا خواهد رفت؟

یونکر:من از این نقطه حرکت می کنم که حزب مردم در انتخابات پارلمانی بیست و پنجم مه پیروز خواهد شد و سئوال شما مطرح نخواهد شد.

یورونیوز: آخرین سئوال: حزب مردم با اقدامات ریاضتی تداعی می شود که در انتخابات نکته مثبتی نیست. امروز برای اروپایی ها پیشنهادی دارید؟

یونکر: نخست آنکه فکر می کنم اقدامات ریاضتی لازم بودند. افزودن به دیون کلان دولتی پاسخی به بحران نبود. دیون فزاینده، برای رشد و ایجاد کار، رهنمون درستی نیست. عکس آن درست است. اما این سیاست که شما “ریاضتی” و من “جهش” می نامم، سیاست حزب مردم نیست. سیاست سوسیالیستها در جریان بحران، فرار از آن بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فن در لاین در آستانه انتخابات: در ریاست کمیسیون اروپا ابقا شوم کمیسر جدید دفاعی تعیین می‌کنم

دونالد توسک در یک قدمی تشکیل دولت جدید: هدفم بازسازی جایگاه لهستان در اتحادیه اروپا است

ترافیک خودروهای برقی چینی در خیابان‌های اروپا؛ اتحادیه اروپا درباره رد پای یارانه دولتی تحقیق می‌کند