Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گفتگو با ژان کلود یونکر از ادری تیلو

گفتگو با ژان کلود یونکر از ادری تیلو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یورونیوز: آقای یونکر، به عقب که نگاه کنیم، می بینیم که در احراز بسیاری از سمت های اتحادیه اروپا ناموفق بوده اید. در سال 2004، ریاست کمیسیون اروپا و در سال 2009، ریاست شورای اروپا نصیب شما نشد. چرا فکر می کنید اینبار موفق خواهید شد؟

یونکر: اینبار بخاطر تغییر قوانین انتخابات، اگر حزب مردم در انتخابات اروپایی پیروز شود، منهم پیروز می شوم. امیدوارم…

یورونیوز: شما یک فدرالیست در اتحادیه اروپایی هستید که بنظر بسیاری از مردم بیش از حد بزرگ و خسته شده است…

یونکر: منهم با آنها اشتراک نظر دارم که اروپا بیش از حد از کنترل خارج شده است. معتقدم که (اتحادیه) اروپا باید به مسائل عمده تر اروپایی مثل بیکاری، ادغام مالی و سیاست خارجی پرداخته و در امور روزمره و شرایط زندگی شهروندان دخالت نکند در غیر این صورت، با مشکلات بسیاری روبرو خواهد شد.

یورونیوز:گفته می شود یک چهارم آراء به احزاب مخالف اروپا داده خواهد شد. این شما را نگران می کند؟

یونکر: من خواهان نیروهای حقیقتا دموکراتیک هستم که اروپا را ساخته اند. آنهایی که بروی اهداف اولیه کار کرده اند و در بحرانهای مختلف به تلاش برای ممانعت از افراط گرایی های دست راستی ها، نژادپرستها و خارجی ستیز ها پیوسته اند. اگر اینها به اکثریت دست یابند، چهره اروپا عوض خواهد شد.

یورونیوز: اگر حزب مردم به اکثریت دست نیابد و شما در مقام ریاست کمیسیون اروپا قرار نگیرید، آیا بدنبال ریاست شورا خواهد رفت؟

یونکر:من از این نقطه حرکت می کنم که حزب مردم در انتخابات پارلمانی بیست و پنجم مه پیروز خواهد شد و سئوال شما مطرح نخواهد شد.

یورونیوز: آخرین سئوال: حزب مردم با اقدامات ریاضتی تداعی می شود که در انتخابات نکته مثبتی نیست. امروز برای اروپایی ها پیشنهادی دارید؟

یونکر: نخست آنکه فکر می کنم اقدامات ریاضتی لازم بودند. افزودن به دیون کلان دولتی پاسخی به بحران نبود. دیون فزاینده، برای رشد و ایجاد کار، رهنمون درستی نیست. عکس آن درست است. اما این سیاست که شما “ریاضتی” و من “جهش” می نامم، سیاست حزب مردم نیست. سیاست سوسیالیستها در جریان بحران، فرار از آن بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ریاست دوباره «اورزولا فن‌ در لاین» بر کمیسیون اتحادیه اروپا با وعده و طرح دفاعی‌تر کردن اروپا

فن در لاین در آستانه انتخابات: در ریاست کمیسیون اروپا ابقا شوم کمیسر جدید دفاعی تعیین می‌کنم

دونالد توسک در یک قدمی تشکیل دولت جدید: هدفم بازسازی جایگاه لهستان در اتحادیه اروپا است