رفتار جنسی اسلامگرایان افراطی رصد می شود

رفتار جنسی اسلامگرایان افراطی رصد می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا رفتار جنسی اسلامگرایان افراطی را رصد می کند. تارنمای «هافینگتون پست» با انتشار سندی مدعی شده است که این سازمان اطلاعاتی با جمع آوری اسناد و مدارک در مورد عادت های جنسی برخی از شخصیت های مطرح و بانفوذ جنبش های اسلام گرای افراطی، سعی داشته اعتبار آنها را زیر سوال ببرد.

به نوشته «هافینگتون پست» این سند، تازه ترین بخش از اسنادی است که ادوارد اسنودن، پیمانکار پیشین آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا، افشا کرده است.

در این سند آمده است که آژانس امنیت ملی آمریکا در همکاری با اداره تحقیقات فدرال، اف بی آی، بویژه در مورد شش تن تحقیق کرده که با خطابه ها و سخنرانی های خود مسلمانان را به جهاد فرا می خواندند.

بر اساس سند منتشر شده افشای تفاوت و تضادهای رفتاری این افراد در زندگی خصوصی و زندگی عمومی می تواند از نفوذ آنها به طور چشمگیری بکاهد و سرسپردگی به آنها را با چالشی جدی روبرو کند.

«استفاده از تارنماهای پورنوگرافی، گفتگوهای بی پروا و جنسی با دختران جوان و بی تجربه، و سوء استفاده از کمک های مالی مردمی» از جمله نمونه های است که رصد و جمع آوری شده و می تواند آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا را به هدف خود نزدیک کند.

مدرکی در دست نیست که آیا اطلاعات به دست آمده مورد استفاده قرار گرفته اند یا خیر، اما شاون ترنر، مدیر بخش اطلاعات عمومی و سخنگوی آژانس امنیت ملی آمریکا، صحت و سقم این سند را رد نکرده و در نامه ای به «هافینگتون پست» نوشته است: « تعجب برانگیز نیست اگر دولت آمریکا از تمامی امکانات قانونی بهره جوید تا از نفوذ و اعتبار کسانی که می خواهند به شهروندان صدمه بزنند و برخی را به اعمال خشونت تشویق می کنند، بکاهد.»

اما سازمان های حقوق مدنی و شهروندی نگران سوء استفاده از اینگونه اطلاعات هستند. جمل جعفر از اعضای اتحادیه آزادی های مدنی در آمریکا بر این باور است که دسترسی به اطلاعات شخصی افراد می تواند روزی علیه مخالفان سیاسی، خبرنگاران و کنشگران حقوق بشری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

گزارش های گوناگونی که طی ماههای اخیر و بر اساس اسناد ادوارد اسنودن منتشر شدند، از جمع آوری گسترده اطلاعات مجازی و مکالمات شهروندان آمریکایی و اروپایی حتی برخی از رهبران سیاسی از جمله آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، خبر حکایت داشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌های بین‌المللی به درگذشت هنری کیسینجر، سیاستمدار برجسته و کهنه‌کار آمریکایی

هنری کیسینجر؛ مبتکر «دیپلماسی پینگ‌پنگ» و متعهد به «سیاست واقع گرایانه»

از بیماری مرموز جدیدی که بین سگ‌ها شیوع پیدا کرده است چه می‌دانیم؟