پژو، ده هزار فرصت شغلی خود را حذف می کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پژو، ده هزار فرصت شغلی خود را حذف می کند

اتحادیه های صنفی فرانسه می گویند خودروسازی پژو-سیتروئن احتمال دارد در سال جاری ده هزار پست شغلی خود را حذف کند که شش هزار بیش از میزان پیش بینی شده است.

شرکت پژو هنوز در این زمینه توضیحی نداده است. ارزش سهام این شرکت روز سه شنبه از بیشترین افزایش در بازار یعنی 3.65 درصد برخوردار بود.

تحلیل گران می گویند به نظر می رسد عملکرد شش ماهه اول امسال پژو فاجعه بار باشد، زیرا 75 درصد درآمد این شرکت وابسته به بازار اروپاست و این درحالی است که در فاصله ژانویه تا ماه مه امسال، فروش پژو با پانزده درصد کاهش روبرو بوده و این کاهش به ویژه در فرانسه، اسپانیا و ایتالیا چشمگیر بوده است.

این دومین تولید کننده بزرگ خودرو در اروپا، هفته گذشته هشدار داد که فروش دارایی ها و کاهش هزینه ها که بخش از استراتژی سال جاری این شرکت است برای جبران کاهش فروش کافی نخواهد بود.

پژو در بازار سهام، به عنوان شرکتی که در واحدهای تولیدی آن رقابت کمی جریان دارد، تحت فشار است. برخی از کارخانه ها تا 50 درصد ظرفیت خود کار می کنند که بسیار پایین تر از ظرفیت سودبخشی یعنی 75 درصد است.

سهام پژو از ماه ژانویه امسال 35 درصد ارزش خود را از دست داد و در ماه مه به پایین ترین میزان طی 23 سال گذشته رسید. این خودروسازی بزرگ اروپا روز دوازدهم ژوئیه، برنامه آینده خود را اعلام خواهد کرد.