Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هزینه سفر به اوکراین برای تماشای جام ملتهای اروپا

هزینه سفر به اوکراین برای تماشای جام ملتهای اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتظارمی رود درحدود هشتصد هزارنفرعلاقمند فوتبال برای تماشای بازیهای جام ملتهای اروپا، تابستان امسال به اوکراین سفرکنند. بهای بلیط مسابقات ونحوه تهیه آن یکی از دغدغه های اصلی تماشاچیان است. بلیط ها بین سی تا ششصد یورو قیمت گذاری شده اند، یعنی میانگین صد یورو برای هر بلیط. از سوی دیگر برای اولین بار در اوکراین، روی هربلیط نام صاحب و همچنین قیمت فروش آن درج شده است.

مارکیان لوبکیوسکی رییس کمیته محلی برگزاری جام ملتهای اروپای 2012 در اوکراین می گوید
:“بلیط ها گران نیستند. ما به این مسئله توجه داشتیم و سعی کردیم قیمتها منطقی باشند. در این مورد تحقیقات میدانی زیادی در بازار انجام دادیم و با افراد زیادی در اوکراین و لهستان مشورت کردیم. قیمت بلیط بازیهای امسال حتی از جام ملتها در سال 2008 هم پایین تر است. برای عموم اوکراینی ها هم که هر 50 یا 100 سال میزبانی به آنها می افتد خرید بلیط این بازیها مشکل نیست.”

علیرغم پیش بینی های قبلی درمورد میزان استقبال از این بازیها تعداد زیادی از بلیطها بفروش نرفت و از اینرو برگزار کنندگان بازیها را در وضعیتی قرار داد تا در اوایل ماه مه اعلام کنند بخشی از بلیطها را حراج خواهند کرد.

مارکیان لوبکیوسکی رییس کمیته محلی برگزاری جام ملتهای اروپای 2012 در اوکراین در این مورد می گوید:
“استقبال انبوهی ازبلیط ها نشده. چیزی که در این مرحله اتفاق افتاده این است که افراد برای پرداخت وجه بلیط خود تا تاریخ معینی فرصت دارند. بعضی ها پول بلیط را پرداخته اند و برخی هم نپرداخته اند. یوفا از نظر فنی آخرین روز فروش بلیط را مشخص کرده و لذا الان می توانیم بگوییم تعدادی از بلیط ها فروش نرفته اند که البته تعداد آنها در مقایسه با بلیطهای فروخته شده ناچیز است: یک میلیون و 450 هزار بلیط فروخته شده در مقابل تنها پنجاه هزار بلیط باقی مانده است.”

شاید یکی از دلایل کم رغبتی طرفداران فوتبال به جام ملتهای اروپا، گرانی و سربه فلک کشیدن قیمت هتلها در اوکراین باشد. درتاریخ برگزاری بازیها اقامت دریک هتل چهارستاره، حدودا شبی سیصد تا چهارصد یورو تخمین زده می شود. البته برای فوتبال دوستانی که چنین بودجه ای ندارند گزینه هایی چون خوابگاههای دانشجویی و مسافرخانه ها هم وجود دارد. البته رزرو کردن جا در مسافرخانه هم تابع شرایطی است مثلا باید حداقل سه شب رزرو کرد و مبلغی بین 150 تا 300 یورو پرداخت آنهم برای یک جای معمولی که معمولا کیفیتی هم ندارد. با اینحال طی روزهای گذشته و با نزدیک شدن به تاریخ آغاز بازیها قیمتها روندی نزولی پیدا کرده اند.

فرانسه یکی از تیمهای حاضر دراین مرحله است که بازیهای گروهی خود را در اوکراین انجام خواهد داد. برای الن رمی سفیر این کشور در کی یف، روند آماده سازی اوکراین برای میزبانی این بازیها جالب توجه است.

او می گوید :“مسئولان اوکراینی از تقاضاها و انتظارات علاقمندانی که به اینجا سفر می کنند، آگاه هستند. مراحل آماده سازی میزبانی جام ملتهای اروپای 2012 ماهها طول کشید و در نوع خود مسئله تازه ای در اوکراین بود و در واقع یک تجربه جدید برای میزبان بشمار می رود.”

تیم فوتبال فرانسه در اولین دیدار گروهی خود دهم ژوئن در دونتسک به مصاف تیم ملی انگلستان خواهد رفت.

الن رمی سفیر فرانسه در کی یف می گوید :” مایلم یادآوری کنم که تیم ملی فرانسه یکی از دو تیم خارجی حاضر در این مرحله است که تصمیم گرفته تا پایان این رقابتها در اوکراین بماند. من شخصا همین چند وقت پیش به دونتسک رفتم و از محل اقامت تیم فرانسه و امکانات تمرینی کمپ بازدید کردم. می دانید این مجموعه تمرینی متعلق به تیم شاختار دونتسک اوکراین است که این روزها به یک تیم قدر در سطح اروپا تبدیل شده. آنها البته واقعا سزاوار این شهرت هم هستند.”

ورزشگاه آرنا برای برگزاری بازی فینال بطور کامل بازسازی شده است و مراحل نهایی بهینه سازی در دست انجام است. بازرسان ویژه یوفا نسبت به کیفیت پایین زمین مسابقه اعتراضاتی را مطرح کردند. به همین منظور قسمتهایی از چمن زمین ترمیم و تعویض شد تا با استانداردهای یوفا تناسب بیشتری پیدا کند.

یوگنیا رودنکو خبرنگار یورونیوز به اوکراین در پایان گزارش ارسالی خود می گوید:” کمتر از یکماه به آغاز جام ملتهای اروپای 2012 باقی مانده. همانطور که می بینید در حال حاضر صندلیهای این ورزشگاه بزرگ خالی اند. البته برگزار کنندگان امیدوارند درحین مسابقات همه ورزشگاهها پر شوند و حتی یک صندلی خالی هم باقی نماند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورو۲۰۲۰؛ خطر از بیخ گوش کریستین اریکسن گذشت؛ دانمارک نخستین بازی خود را باخت

بروکسل از شهرهای برگزار کننده مسابقات یورو۲۰۲۰ کنار گذاشته شد

گفتگو با چزاره پراندلی، سرمربی ایتالیا