Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یونان در برزخ سیاسی

یونان در برزخ سیاسی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با عدم توانایی احزاب عمده یونان در دستیابی به اکثریت در انتخابات عمومی روز یکشنبه، این کشور علاوه بر عدم ثبات مالی، درچنگال عدم ثبات سیاسی هم گرفتار شده است.

هیچیک از احزاب سیاسی یونان در انتخابات بخاطر اقدامات ریاضتی اقتصادی و نیز فساد مالی که سالها یونان را در چنگال گرفته است، بیش از بیست درصد آراء را بخود اختصاص ندادند.

نظرات مردم، اما در این میان ضد و نقیض است.

یکی از شهروندان یونان می گوید:

“خوشحالم زیرا دو حزب عمده بالاخره متوجه خشم مردم شده اند”.

رای دهندگان یونانی که از بابت اقدامات ریاضتی دولت خشمگینند، دو حزب عمده را که دهها سال در روند سیاسی کشور دست بالا را داشتند، به حاشیه راندند.

شهروند دیگری می گوید:

“از آینده هرچه باشد، وحشت دارم. فکر نمی کنم که اگر از منطقه یورو خارج شویم، از صحنه گیتی محو خواهیم شد. اما نمیدانم…قابل پیش بینی نیست…در برزخ هستیم. نمی خواهم به آن پا بگذارم، اما اگر مجبور شوم، به حیاتم ادامه خواهم داد”.

در این میان، حزب ائتلاف چپ یونان با قرار گرفتن در دومین مقام در انتخابات پارلمانی، ناظران را شگفت زده کرد. رهبر این حزب که جوان ترین رهبر سیاسی در یونان است می گوید:

“نخستین تعهد ما ارج نهادن به رای مردم مبنی بر این است که تلاش خود را بکار گیریم تا کشور صاحب دولتی شود که توافقهای مالی با اروپا و اقدامات ریاضتی را رد کند”.

نیکوس کنستانتاراس مدیر یکی از روزنامه های عمده یونان در سرمقاله پس از انتخابات نوشته است که زمان آن رسیده که نظر کسانیکه معتقدند یونان در صورت خروج سازمانهای اعتباری توانائئ نجات خود را دارد، به آزمایش گذاشته شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات مجلس در تهران به دور دوم رفت؛ آراء باطله در پایتخت دوم شد؟

آغاز رأی‌گیری در انتخابات پارلمانی پاکستان؛ خدمات اینترنت و تلفن همراه قطع شد

تناقض‌گویی مقام‌های جمهوری اسلامی در مورد حجاب با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات مجلس