داووس، مکانی برای تسلط اقلیت بر اکثریت

داووس، مکانی برای تسلط اقلیت بر اکثریت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هیچ چیز حتی سرما و برودت هوا نمی تواند تظاهرکنندگان را از اعتراض به برگزاری همایش مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوییس بازدارد. آنها فقط چند صدمتر آنطرف تر از محل اجلاس اطراق کرده اند تا صدایشان شنیده شود چرا که از ساختار و طبیعت غیردمکراتیک مجمع جهانی اقتصاد به تنگ آمده اند. داووس مکانیست که در آن اقلیتی برای اکثریت تصمیم می گیرند.

آگهی

دیوید روث یکی از معترضان می گوید :” اعتراض ما در واقع پیامی است به مردم سراسر دنیا و همچنین به دیگر جنبشهای اعتراضی که باید نبرد را حتی در سخت ترین شرایط هم ادامه داد.”

چادر برپاکردن در این مکان ایراد قانونی ندارد. شهردار داووس شخصا مجوز این کار را صادر کرده است. در محوطه بیرونی اجلاس و در یک پارکینگ. از هر قشر و از هر سن و سالی اینجا معترض جمع شده است. برای اورسولا کوخ 55 ساله، حضور در داووس سفر آسانی نبوده.

او می گوید :” من برای خرید بلیط قطار و آمدن مجبورشدم وسایل شخصی ام را بفروشم. با دوچرخه شروع کردم بعد سوار اتوبوس شدم و سپس قطار و باز هم اتوبوس …. آخرش هم با پای پیاده.”

علیرغم سرما و درجه منفی هوا… داخل این کلبه های اسکیموها بطرز شگفت آوری گرم و دلپذیر است. با اینحال خوابیدن روی یک زمین یخ زده ، معنایش این است که بیشتر معترضان بیشتر از یکی دو شب متوالی دوام نمی آورند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چگونه اعتبار سوئیس به عنوان امن‌ترین مکان برای سپرده‌‌های بانکی به خطر افتاد؟

زیان بانک ملی سوئیس به ۱۳۲ میلیارد فرانک رسید

افزایش تقاضای محصولات رولکس و اُمگا؛ صادرات ساعت سوئیس در آستانه ثبت رکورد تاریخی قرار گرفت