سال فراغت از تحصیلات

سال فراغت از تحصیلات
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جوانان، بیش از پیش مایلند قبل از رفتن به دانشگاه وقفه ای در تحصیل خود داشته باشند. در انگلستان آن را سال فراغت می نامند که هم می تواند آزمونی برای استقلال شخصی و هم فرصتی برای تجربه فرهنگ های دیگر باشد.

جمع آوری ایده ها

کشور استرالیا با طبیعت زیبا و فرصت های بسیار برای کار، مقصدی موفقیت آمیز به حساب می آید.

با طلوع خورشید درکویینزلند کار جمع آوری سیب آغاز می شود.

تعداد کم سکنه و احتیاج مبرم به نیروی کار در مزرعه ها، باعث می شود که جوانانی که در جستجوی پول برای تامین هزینه تحصیلشان هستند و احتیاج به وقفه ای برای تفکر و تصمیم در مورد آینده شان دارند به استرالیا بیایند.

پر کردن شکاف

در آفریقای جنوبی نیمی از جوانان 19 تا 25 ساله بیکار هستند و تحصیلات ممتاز برای آن ها سرنوشت ساز است. ولی مدارس مملو از دانش آموز است، درصد ترک تحصیل کنندگان قبل از رسیدن به دیپلم بسیار بالا و تعداد آن هایی که در امتحانات موفق می شوند بسیار اندک است.

در شهر کیپ تاون، یک سازمان کوچک با نام “آموزش برابر” فرصت دومی در اختیار دانش آموزانی که در امتحانات موفق شده اند ولی امتیاز کافی برای راه یافتن به دانشگاه کسب نکرده اند، قرار می دهد. دانشجویانی که در سال فراغت به سر می برند، همچنان که کارایی دانشگاهی خود را بهبود می بخشند، ورود به دانشگاه را برای دیگران نیز امکان پذیر می کنند.

تلاش برای تربیت معلمان با کارایی و توانایی بهتر، کتابخانه های بیشتر و بهبود ساختمان های مدارس باعث می شوند تا همه بتوانند از آموزش بهتر بهره مند شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سال تحصیلی افغانستان بدون حضور بیش از یک میلیون دختر آغاز شد

«دانشگاه‌های خصوصی نمی‌خواهیم»؛ دانشجویان یونان خشمگین از تصمیم پارلمان با پلیس درگیر شدند

جنگ غزه؛ دیوان بین‌المللی دادگستری درخواست آفریقای جنوبی درباره اقدام فوری برای رفح را رد کرد