Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
تصاویری از جزیره اِویا؛ یونان یک ماه است در آتش می‌سوزد
به روز شده در:

ویدیوها. تصاویری از جزیره اِویا؛ یونان یک ماه است در آتش می‌سوزد

آتش‌نشانان یونان همچنان در حال مبارزه با حریق‌های گسترده در جزیره اویا، نزدیک به آتن، پایتخت، هستند.

آتش‌نشانان یونان همچنان در حال مبارزه با حریق‌های گسترده در جزیره اویا، نزدیک به آتن، پایتخت، هستند.

دو منطقه در این جزیره بطور کامل تخلیه شده اند چرا که وزش باد شدید تلاش ها را برای مهار شعله ها پیچیده تر کرده است.

با وجود گذشت بیش از یک ماه جدال آتش نشانان یونانی با شعله‌های سرکش، همچنان جنگل‌های یونان در آتش می سوزند.

آتش‌سوزی‌های گسترده در مناطق مختلف یونان در حالی ادامه دارد که این کشور با بدترین موج گرمای بی‌سابقه در نیم قرن اخیر مواجه است و در نتیجه این آتش سوزی‌های گسترده، هزاران نفر بی خانمان، صد‌ها خانه و محل کسب و کار از بین رفته و صد‌ها راس دام تلف شده و میلیاردها یورو به شهروندان خسارات مالی وارد شده است.

دومین منطقه ای که تحت آتش سوزیهای گسترده در روزهای گذشته قرار داشت، ویلیا در شمال غربی آتن بود. آتش نشانان می گویند موفق به مهار آتش در این منطقه شده اند.

بادهای شدید باعث شده تا حریق به سمت تفریحگاه ساحلی مارماری در ۲۰۰ کیلومتری شمال شرقی آتن گسترش یابد و مقامات در این منطقه آماده تخلیه شهروندان می شوند. کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان، می گوید آتش سوزی جنگل های یونان بدترین فاجعه زیست محیطی در چند دهه گذشته است.

در مجموع بیش از ۱۱۶ هزار هکتار جنگل و مزرعه و محل سکونت شهروندان در جریان حریق های گسترده این کشور که از پایان ماه ژوئیه آغاز شد تاکنون سوخته است.

دو نفر از جمله یک آتش نشان داوطلب در تابستان امسال جان خود را از دست دادند و دست کم چهار نفر دیگر نیز بر اثر سوختگی در بیمارستان بستری شده اند.

دانشمندان می گویند هیچ تردیدی وجود ندارد که تغییرات اقلیمی عامل اصلی حریق‌هایی است که کشور یونان و دیگر کشورهای جهان با آن دست و پنجه نرم می کنند.

آگهی
آگهی

تازه‌ترین ویدیو

آگهی
آگهی
آگهی