ویدئوهای بدون شرح هفته؛ از رکورد جدید پرواز با جلیقه‌جت تا کلیسای ارواح در جمهوری چک

ویدیوها. گزیدۀ ویدئوهای بدون شرح هفته

دو نفر از علاقمندان به پرواز با جلیقۀ‌جت رکورد جدیدی را در سرعت و ارتفاع به ثبت رساندند. برنامۀ آنها روز جمعه در ساحل بورنموث انگلستان مقابل چشمان هزاران تماشاگر برگزار شد. یکی از این دو آنجلو گروبیسیک بود که با سرعت ۷۴ کیلومتر در ساعت، رکورد جدیدی را در سرعت به نام خود ثبت کرد. ریچارد برونینگ نیز با پرواز تا ارتفاع ۱.۴ کیلومتر، رکورد جدیدی را در ارتفاع به ثبت رساند.

  • دو نفر از علاقمندان به پرواز با جلیقۀ‌جت رکورد جدیدی را در سرعت و ارتفاع به ثبت رساندند. برنامۀ آنها روز جمعه در ساحل بورنموث انگلستان مقابل چشمان هزاران تماشاگر برگزار شد. یکی از این دو آنجلو گروبیسیک بود که با سرعت ۷۴ کیلومتر در ساعت، رکورد جدیدی را در سرعت به نام خود ثبت کرد. ریچارد برونینگ نیز با پرواز تا ارتفاع ۱.۴ کیلومتر، رکورد جدیدی را در ارتفاع به ثبت رساند.

  • بریتانیا روز یکشنبه ۲ سپتامبر میزبان پنجمین دور رقابتهای ملی خودروهای پدالی نیز بود. جایی که لوئیس همیلتون قهرمان رقابتهای فرمول۱ توانست بار دیگر پیروز میدان رقابت شود. این رقابتها در بخش‌های مختلفی، از رقابتهای ۴۵ دقیقه تا ۲۴ ساعت برگزار می‌شود.

  • کلیسای سنت جورج در روستای لوکووا در جمهوری چک از شهرت متفاوت و غیرمعمولی برخوردار است. این کلیسا که در جریان جنگ جهانی دوم بشدت خراب شده بود اکنون به همت یک دانشجوی رشته هنر به نام جاکوب هدراوا، به فضایی انباشته از مجسمه‌های گچی ارواح تبدیل شده است. با این ابتکار، این کلیسا اکنون به مکانی برای جذب گردشگران تبدیل شده است و هر یکشنبه که درهای این کلیسا به روی عموم باز می‌شود، حدود ۱۵۰ نفر از آن بازدید می‌کنند.

  • گردشگران پارک حیات وحش تایگان در شبه جزیره کریمه، به‌تازگی با رویدادی کم‌سابقه روبرو شدند. در زمان بازدید آنها شیری به نام «فیلا» وارد خودرو شد و شروع به بازی با بازدیدکنندگان کرد.

  • بر اساس رای دیوان عالی هند در روز پنج‌شنبه، دیگر همجنسگرایی در این کشور جرم محسوب نمی‌شود. این رای جشن و پایکوبی شهروندان هند را که دومین کشور پرجمعیت جهان محسوب می‌شود، به همراه داشت.

تازه‌ترین ویدیو