ویدئوهای برگزیده هفته؛ از جشن‌های پیروزی فرانسه تا تلوتلو خوردن یونکر

ویدیوها. ویدئوهای برگزیده هفته؛ از جشن‌های پیروزی فرانسه تا تلوتلو خوردن یونکر

شمار تلفات سیل و رانش زمین در جنوب ژاپن به دست‌کم ۱۴۹ کشته و ۵۹ ناپدید رسید. این حادثه پس از باراش شدید و بی‌وقفه باران روی داد که برای چند روز نیز ادامه داشت و منجر به طغیان رودخانه‌ها شد. جستجوی نیروهای کمک و نجات برای یافتن نشانی از ناپدید شدگان همچنان ادامه دارد.

  • شمار تلفات سیل و رانش زمین در جنوب ژاپن به دست‌کم ۱۴۹ کشته و ۵۹ ناپدید رسید. این حادثه پس از باراش شدید و بی‌وقفه باران روی داد که برای چند روز نیز ادامه داشت و منجر به طغیان رودخانه‌ها شد. جستجوی نیروهای کمک و نجات برای یافتن نشانی از ناپدید شدگان همچنان ادامه دارد.

  • گروهی از طرفداران تیم فوتبال بلژیک که روز سه‌شنبه رهسپار شهر سنت پیترزبورگ روسیه برای تماشای بازی مرحلۀ نیمه نهایی جام جهانی روسیه بودند، با آواز و شعار و اجرای موج مکزیکی در داخل هواپیما، به این سفر حال و هوای دیگری بخشیدند. یکی از مسافران نیز در لباس «کاپیتان هادوک» شخصیت معروف داستان‌های تن تن حاضر شد.

  • بسیاری از ساکنان پاریس پس از پیروزی فرانسه در مرحله نیمه نهایی رقابتهای روسیه، به خیابان‌های شهر بویژه خیابان معروف شانزه لیزه آمدند و به جشن و پایکوبی پرداختند.

  • همزمان با سفر دونالد ترامپ به بریتانیا، روز جمعه در اقدامی اعتراضی، بالونی پر شده از هلیوم به شکل نوزادی با چهره دونالد ترامپ به نام «Baby Trump» در نزدیکی پارلمان بریتانیا به هوا فرستاده شد. بیش از ۸ هزار نفر با امضای درخواستی خواستار به پرواز درآمدن این بالن شده بودند.

  • رهبران اروپایی مجبور شدند روز چهارشنبه در جریان نشست دو روزۀ ناتو، به ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا که تعادل کافی و توان راه رفتن نداشت کمک کنند. آقای یونکر پیش از این گفته بود که به دلیل بیماری سیاتیک گاه توان راه رفتن درست را ندارد و علت تلوتلو خوردن او، مستی نیست.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

تازه‌ترین ویدیو