Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

استانبول مکانهای زیادی برای لذت بردن از فضای سبز دارد، از باغها و جنگلها گرفته تا جزایر

استانبول مکانهای زیادی برای لذت بردن از فضای سبز دارد، از باغها و جنگلها گرفته تا جزایر
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Cinzia Rizzi
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

استانبول مترادف با تاریخ و مکانهای فرهنگی است، اما باغها و جنگلهای رنگارنگی همج برای لذت بردن از گوشهای از طبیعت در شهر دارد.

آگهی

استانبولیک کلانشهر عظیم با بناهای تاریخی و فرهنگی متعدد مشهور است. اما سمت ساکتتری نیز دارد که میتوانید در مسیرهایی که با فضای سبز احاطه شدهاند گم شوید و از شلوغی رها شوید. مجری ما سینزیا ریزی شما را به سفری میبرد تا آنها را کشف کنید.

ما از یکی از سرسبزترین مکانهای تور خود، یعنی جنگل بلگراد ، آن را شروع میکنیم. این منطقه حفاظتشده 5500 هکتاری پر از درختان بلوط، راش و شاه بلوط است که میتوانید در آن پیادهروی کنید، دوچرخهسواری کنید و بدوید.

استانبول همچنین پر از باغهای مسحور کننده است که بهادر طول بازدید و به آنها سرزندگی تازهای بخشیده است. در پارک امیرگان جشنواره گل لاله هر سال در آوریل برگزار میشود وپارک ییلدیز داراییک مجموعه باغ زیبا است که در آنجا میتوانید از مناظر گسترده و خیرهکننده بسفر لذت ببرید.

برای کسانی که میخواهند از سر و صدای شهر فرار کنند، فاصله جزایر پرنس، که مجمع الجزایری متشکل از 9 جزیره در دریای مرمره است، از مرکز استانبول، تنها یک سفر کوتاه با کشتی است. سینزیا به بویوک آدا - بزرگترین جزیره از میان این جزایر - رفت و در اسکله تاریخی آن، هوای تازه به استقبالمان آمد.

خودروهای مصرفکننده سوخت در اینجا ممنوع هستند، اما میتوانید با اتوبوس برقی، دوچرخه یا پیاده در خیابانهای زیبای آن بگردید. قدم زدن در خیابانهای ساکت جزیره شبیه به حضور در یک موزه معماری در فضای باز با ساختمانهایی از دورههای مختلف برای کشف است.

سینزیا سپس از یک استاد قهوه، طرز تهیه قهوه ترک سنتی را آموخت.

هم‌رسانی این مطلب