Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سیاحت در آذربایجان؛ دیدنی‌های ایچی‌شهر در مرکز باکو

سیاحت در آذربایجان؛ دیدنی‌های ایچی‌شهر در مرکز باکو
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Cinzia Rizziیورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باکو، پایتخت آذربایجان نمونهٔ بارزی از پیوند قاره‌ها، و تلفیق سنت ‌و مدرنیته است.

آگهی

در این برنامهٔ گشت‌وگذار در آذربایجان، سری به دیدنی‌های باکو پایتخت این کشور می‌زنیم، نقطه‌ای که حدفاصل اروپای شرقی و آسیای میانه است و به «سرزمین آذر» معروف است.

ایچی شهر، محلهٔ تاریخیِ مرکز باکو، شبکه‌‌ای از کوچه‌های باریک و زیبا دارد که میان دیوارهای قرن ششم هجری محصور شده‌اند. نام این منطقه در سیاههٔ میراث جهانی یونسکو به ثبت شده است. اینجا گردشگران میان انبوهی از فروشگاه‌های صنایع دستی رنگارنگ و بناهای تاریخی گوناگون گم می‌شوند.

در ایچی‌شهر همچنین برج دختر، که جزو نمادهای باکو به‌شمار می‌رود، در کنار کاخ باشکوه شیروان‌شاه واقع شده. این کاخ سکونتگاه سلسلهٔ شیروانیان بوده که از قرن سوم تا دهم هجری بر این منطقه حکومت کرده‌اند، و از جمله بناهای دیدنی باکو به شمار می‌رود.

در بخش قدیمی باکو همچنین می‌توان آثاری زیبا و چشم‌نواز از سنت فرش‌بافی آذری دید که قدمتی ۵ هزار ساله دارد و امروز هم درحال توسعه و تحول است.

دیگر بناهای به‌یادماندنی باکو در بخش مدرن این شهر واقع شده‌اند؛ از جمله برج‌های آذر، که منظرهٔ پایتخت آذربایجان را رنگ‌ورویی دیگر بخشیده‌اند و از همه‌جای شهر قابل‌دیدن‌اند، و همچنین کانون فرهنگی حیدرعلی‌اف که بنای آ‌ن با طراحی زها حدید یکی از شاهکارهای معماری مدرن به‌شمار می‌آید.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

از باله تا آرت دکو؛ نگاهی به زیبایی‌های عرصهٔ هنر در توکیوی امروز

گشت‌وگذار در آذربایجان؛ نگاهی به مرغوب‌ترین چارقدهای رنگین ابریشم

ارمغان آجارای گرجستان؛ فرهنگ کهن و مهمان‌نواز، معماری نو، و طبیعت بکر