Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کشف مومیایی ۶۰۰ ساله در صندوق یک پیک موتوری در پرو

مومیایی یافت شده در محفظه پیک موتوری در پرو
مومیایی یافت شده در محفظه پیک موتوری در پرو Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس پرو می‌گوید به طور اتفاقی یک مومیایی باستانی را در صندوق یخچالی یک پیک موتوری در شهر پونو در جنوب این کشور پیدا کرده است.

آگهی

پلیس پرو می‌گوید به طور اتفاقی یک مومیایی باستانی را در صندوق یخچالی یک پیک موتوری در شهر پونو در جنوب این کشور پیدا کرده است.

به گزارش رسانه های محلی، پلیس هنگام گشت‌زنی در یک پارک این مومیایی را که گمان می‌رود متعلق به ۶۰۰ تا ۸۰۰ سال پیش باشد در محفظه موتوری جولیو سزار برمجو، ۲۶ ساله، پیدا کرد. آقای برمجو در این زمان مشغول نوشیدن آبجو با دوستانش بوده است.

مارکو آنتونیو اورتگا، سخنگوی پلیس منطقه پونو، در این باره گفت: «این مومیایی ‘در وضعیت جنینی’ در داخل یک کیسه در محفظه یخچالی قرمز رنگ که توسط برمجو حمل می‌شد، یافت شد.»

آقای برمجو در صحبت با رسانه‌های محلی این مومیایی را «دوست دختر معنوی» خود توصیف کرد و گفت که او را «خوانیتا» نامیده است.

وی با بیان اینکه این مومیایی توسط پدرش به خانه آورده شده و تقریباً ۳۰ سال است که در اختیار خانواده‌اش قرار داشته است، گفت: «در خانه او در اتاق من است. او با من می‌خوابد. من از او مراقبت می‌کنم.»

پلیس گفته است که آقای برمجو همچنان در بازداشت است و این مومیایی که به عنوان یک میراث فرهنگی ملی طبقه‌بندی شده، در اختیار وزارت فرهنگ پرو قرار گرفته است.

یک سخنگوی این وزارتخانه گفت این مومیایی که تصور می‌شده یک زن است، در واقع یک مرد بالغ بالای ۴۵ سال بوده که قدی حدود ۱.۵۱ متر داشته است.

در پرو صدها مکان باستان‌شناسی متعلق به تمدن‌های مختلف وجود دارد که قبل و بعد از امپراتوری اینکاها گسترش یافته‌اند.

در سال ۲۰۲۱ باستان‌شناسان مومیایی دیگری را که تخمین زده می‌شد بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ سال قدمت داشته باشد در منطقه‌ای در نزدیکی پایتخت این کشور، لیما، پیدا کردند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف تازه دانشمندان درباره قدیمی‌ترین تاتوی جهان روی بدن مرد یخی متعلق به ۵۳۰۰ سال پیش

کشف اسرار جدید از مومیایی‌های باتلاقی ۷ هزار ساله

قدیمی‌ترین مومیایی‌های کشف شده تاریخ در شیلی به نمایش درآمد