مقابله تفرجگاه‌های اسپانیا با گردشگران با پیراهن‌های فوتبالی و مست

اسپانیا سال ۲۰۲۰ بیش از ۶۰ میلیارد یورو درآمد از توریسم داشت.
اسپانیا سال ۲۰۲۰ بیش از ۶۰ میلیارد یورو درآمد از توریسم داشت. Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فصل تعطیلات تازه شروع شده ولی در همین آغاز، صاحبان رستوران‌های محله پلایا د پالما از گردشگران مست خسته شده اند. آنها گرد هم آمده اند تا یک دستور العمل برای نوع ئوشش تعریف کنند که بر طبق آن بازدیدکنندگان وگردشگران ملزم به رعایت آن شوند و در غیر این‌ صورت ورود آنها به این کافه‌ها و رستوران ممنوع شود.

آگهی

یکی ازمحبوب‌ترین محله‌های شهرمایورکای اسپانیا، از ورود افرادی که پیراهن فوتبالی به تن دارند به داخل رستوران‌هایش جلوگیری می کند.

فصل تعطیلات تازه شروع شده ولی در همین آغاز، صاحبان رستوران‌های محله پلایا د پالما (ساحل نخل) از گردشگران مست خسته شده اند. آنها گرد هم آمده اند تا یک دستور العمل برای نوع ئوشش تعریف کنند که بر طبق آن بازدیدکنندگان وگردشگران ملزم به رعایت آن شوند و در غیر این‌ صورت ورود آنها به این  کافه‌ها و رستوران‌ها محدود و حتی ممنوع شود.

لیست لباس‌های ممنوعه شامل لباس شنا، لباس فوتبال و هرگونه لوازم جانبی خریداری شده از فروشندگان خیابانی مانند زنجیر طلا یا کلاه و چتر است.

یازده رستوران در پلایا د پالما اسپانیا تاکنون این ممنوعیت را اجرایی کرده‌اند و کدهای کیو آر را در ورودی‌های خود نصب کرده اند تا مردم بررسی کنند و متوجه شوند چه چیزی را می‌توانند بپوشند و چه لباس‌هایی را نه.

البته در طول روز اجرای این به اصطلاح قانون با سختگیری کمتری همراه خواهد بود، اما در طول شب و زمانی که رفتارهای غیر قابل قبول این گردشگران بیشتر می‌شود، اجرای قانون بشکلی جدی تر و سختگیرانه تر پیگیری می شود.

از سال ۲۰۲۰ جزایر بالئاریک، با اعمال و اعطای یکسری شرایط و مشوق‌هایی برای گردشگران و بازدیدکنندگان محترم و ارزشمندتر خود، به نوعی اقدام به مقابله با سایر گردشگران مست کرده است.

،رونق گردشگری منطقه به معنی خوش آمد گویی گفتن به هر کسی نیست
این نه آن گردشگری است که ما می‌خواهیم و نه آن چیزی است که ساکنان سزاوار آن هستند.
فرانسینا آرمنگول استاندار جزایر بالائریک

این به اصطلاح «قانون اضافه» درمورد استراحتگاه‌ها و مقاصد گردشگریی همچون ماگالوف، پلایا د پالما و سن انتونیو در ایبیزا نیزاعمال و اجرایی شده است. این مقاصد پرطرفدارگردشگری در ایام تعطیلات و مهمانی ها، با اعمال اقداماتی از جمله کنترل و نظارت بر خرید و فروش برخی از نوشیدنی‌ها، ممانعت از ورود و حضور بیش از حد معمول افراد در بارها، گامهایی در جهت جلوگیری از مصرف غیر معمول الکل برداشته اند.

فرانسینا آرمنگول استاندار جزایر بالائریک، گفت که رونق گردشگری منطقه به معنی خوش آمد گویی گفتن به هر کسی نیست.

او اوایل سال جاری و قبل از شروع فصل تابستان گفت: «این نه آن گردشگری است که ما می‌خواهیم و نه آن چیزی است که ساکنان سزاوار آن هستند.»

البته صاحبان مشاغل در پلایا د پالما معتقدند که تلاش‌های بالئاریک برای محدود کردن گردشگران مست چندان مثمر ثمر نبوده است.

پدرو مارین و خوان میگل فرر، مدیر و مدیر اجرایی پلایا د پالما، به رسانه های محلی گفتند که از۱۰ مه، گروه های زیادی از گردشگران بوده‌اند که فقط برای مست کردن، این منطقه را انتخاب کرده بودند.

آن‌ها خیلی آنی و ناگهانی وارد می شوند، فقط چند شب می‌مانند و معمولاً روزانه مبلغی در حدود ۴۰ یورو خرج می‌کنند، که این هزینه روزانه به طور کلی برای مشروبات الکلی و قوطی‌های آبجو صورت می گیرد.

صاحبان هتل ها واقامتگاهها می گویند وقتی گردشگران در ساعات اولیه صبح به هتل خود باز می گردند، آنقدر مست هستند که نمی توانند بدرستی راه بروند و اغلب دیده می شود که بر روی پیاده رو دراز کشیده و خوابیده اند.

آنها می گویند که شاید بتوان در خصوص عدم دسترسی این افراد به مشروبات در داخل هتل ها اقداماتی انجام داد ولی مشکل در خیابانهاست.

گردشگری یکی از منابع مهم درآمدی اسپانیا است و این کشور در سال ۲۰۲۰ بیش از ۶۰ میلیارد یورو درآمد از این صنعت داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازی‌های جام جهانی و ادامه اعتراض‌ها علیه جمهوری اسلامی؛ فرصت‌ها و دشواری‌ها

فرار شبانه یک زوج از پنجره برای پرداخت نکردن اجاره اتاق

حق و حقوق مسافر در صورت تاخیر یا لغو پرواز‌ چیست و تکلیف بلیت چه می‌شود؟