«کیسه دار» کوچک استرالیا در خطر انقراض

«کیسه دار» کوچک استرالیا در خطر انقراض
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کوئولِ خالدار یکی از جانوران بومی استرالیا است.

آگهی

کوئولِ خالدار یکی از جانوران بومی استرالیا است. در پارک ملی آتوِی در استرالیا، نسل این کیسه دارِ کوچک در خطرِ از بین رفتن است. افزایش شمار روباه ها و نیز گربه های رها شده در طبیعت که زنجیره غذایی مشترکی با این جانور دارند عامل اصلی این رویداد است.

دکتر جک پاسکو از مرکز حفظ زیست بوم استرالیا در این باره می گوید: «انتظار می رفت با عضویت کشورهای بسیار در سامانه ملی حفاظت (از گونه های زیستی) بقای این گونه ها تضمین بشود. اما می بینیم که بدون نوعی دخالت مستقیم، گونه های در خطر، بیش از پیش از دست می روند.»

انقراض یک گونه جانوری غم انگیز است اما پژوهشگران نگران آن هستند که این امر چه تأثیری بر زیست بوم خواهد داشت. ۳۸۰ دوربینِ دید در شب در این پارک نصب شده تا شمار گونه های مختلف را بسنجد. این دوربین ها که به گرما و حرکت حساس اند تاکنون ۲۰۰ هزار تصویر از انواع جانوران گرفته اند که تنها یک کوئول بین آنها دیده می شود. کتی لانگ مور، محیط بان در این باره می گوید: «با این کار می بینیم چه حیواناتی در مناطق مختلف هست، و می فهمیم چند روباه و چند گربه رها شده داریم. و آمار سال اول و سالهای بعد را با هم مقایسه می کنیم.»

در سه سال گذشته، محیط بانان، سگهای رَدیاب را تعلیم داده اند تا بتوانند بوی کوئول ها را تشخیص دهند. این کار به منظورِ حفظ یک گونه مهم برای زیست بوم، گامی موفق بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فناوری‌های تازه هواوی در خدمت دیجیتالی‌کردن شرکت‌های کوچک و متوسط

نسل تازهٔ تجهیزات خودرو؛ شیشهٔ لمسی با قابلیت دودی‌شدن و تبدیل به پردهٔ سینما

دیدگاه‌های تازه و مقالات علمی دربارهٔ جوّ مریخ؛ حاصل طرح فضایی امارات