Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اتومبیل خودران، بازیگر اصلی نمایشگاه الکترونیک لاس وگاس

اتومبیل خودران، بازیگر اصلی نمایشگاه الکترونیک لاس وگاس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تا چند سال دیگر ناوگانی از خودروهای خودران راهی جاده ها و خیابانهای ما می شوند.

آگهی

تا چند سال دیگر ناوگانی از خودروهای خودران راهی جاده ها و خیابانهای ما می شوند. این پیام ضمنی خودروسازان بزرگ در نمایشگاه کالاهای الکترونیک مصرفی (Consumer Electronics Show) یا CES در لاس وگاس است. تحلیلگران معتقدند از سال ۲۰۲۰، اتومبیلهای خودران واقعیت موجود بازار خواهند بود.

گلن دیووس، کارشناس یک موسسه ایمنی الکترونیک با اشاره به امتیاز این گونه خودروها می گوید: «با توجه به افزایش استفاده از خودرو و رانندگی، ایمنی اولین امتیاز است. این خودرو به اطراف دید کامل دارد، خسته و یا حواس پرت نمی شود. نکته دیگر آسایش بیشتر است. با معرفی و همچنین شناخت بیشتر این فناوری گرایش مردم به آن شتاب می گیرد و خواهان آن می شوند.»

در حالی که جلب اعتماد مصرف کننده مهمترین هدف خودروسازان خواهد بود، اتومبیل خودران پیش از ارائه به مصرف کننده عمومی، در خدمات حمل و نقل مانند تاکسی استفاده می شود. برای آن دسته از راننده ها که چندان مشتاق رها کردن فرمان نیستند، کارشناسان می گویند در صورت اعتماد به ایمنی خودرو، آنها نیز از فناوری های موجود در اتومبیل بهره خواهند برد.

تیم استیونس، سردبیر «رود شو» (Roadshow)، مجله کارشناسی خودرو می گوید: «درست است که فناوری خودران هنوز موضوع مهمی است ولی ما مرحله عرضه این فhttp://www.radiozamaneh.info/ناوری را پشت سر گذاشته ایم. حال تمرکز روی داخل اتومبیل است و می بینیم بی ام دبلیو و تویوتا طراحی کاملا جدیدی از درون خودرو نشان می دهند. واقعیت این است وقتی رانندگی نمی کنید وقت بیشتری برای سرگرمی و یا کار در اختیار دارید.»

تحلیلگر یک موسسه پژوهشی خودرو به نام « آی اچ اس اتوماتیو» (IHS Automotive ) می گوید مسئله اصلی ارائه کالا در چند سال آینده است. در حالی که پیشتر پژوهش و تحقیق بود حال توسعه و کاربست فناوری جدی شده است. تحلیگران این موسسه پیش بینی می کنند که تا سال ۲۰۳۵، (۱۸ سال دیگر) ۲۱ میلیون خودروی خودران در بازار جهان فروخته خواهد شد. بهره برداری از این اتومبیلها در آمریکا از سال ۲۰۲۰ شروع می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز به کار نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیک در لاس وگاس

فناوری‌های تازه هواوی در خدمت دیجیتالی‌کردن شرکت‌های کوچک و متوسط

نسل تازهٔ تجهیزات خودرو؛ شیشهٔ لمسی با قابلیت دودی‌شدن و تبدیل به پردهٔ سینما