نمایشگاه فناوریهای ورزشی و توانبخشی در لیسبون

نمایشگاه فناوریهای ورزشی و توانبخشی در لیسبون
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جدیدترین فناوریهای توانبخشی، بازپروری و ورزشی در نمایشگاه سالانه وب (WEB SUMMIT LISBON) در لیسبون عرضه شد.

آگهی

جدیدترین فناوریهای توانبخشی، بازپروری و ورزشی در نمایشگاه سالانه وب (WEBSUMMITLISBON) در لیسبون عرضه شد. این رویداد که بزرگترین نشست فناوری در اروپا است اولین بار هفت سال پیش در ایرلند برگزار شد. در نشست امسال در پایتخت پرتغال ۱۶۶ کشور و ۵۳ هزار بازدید کننده شرکت داشتند.

فناوری «وی گو» ابتکار شرکت «فالو اینسپیریشن» (FOLLOWINSPIRATION) از پرتغال است. مدیر شرکت می گوید: «این فناوری یک چرخ خرید مستقل است که پشت سر فرد ناتوان یا کم توان حرکت کرده و خریدهای او را در محوطه خرید یا فروشگاه حمل می کند.»

«تیون» TUNE مربی ورزشی شخصی دیجیتال، فناوری ابتکاری یک شرکت پرتغالی است. «تیون» با تحلیل داده ها، به کاربر تمرینهای روزانه و بازخورد اختصاصی ارائه می دهد. کارشناس شرکت سازنده می گوید: «جنبه ابتکاری تیون رصد کردن رفتار پا در زمانی است که روی زمین قرار می گیرد. باید گفت که رصد کردن پا سخت است و دوربین باید درون کفش باشد. درون کفش مرطوب است و اصطکاک حسگرها را از بین می برد. ولی حسگرهای ما بادوام هستند. با کمک آنها می توانیم تمام لحظه هایی که پا با زمین تماس دارد را ضبط کنیم. که گاهی ممکن است کسری از ثاینه باشد و با کمک این داده ها، روشها و رفتارهای دونده را بهتر می شناسیم.»

شرکت «لاپا» از شهر پورتو، فناوری پیدا کردن ابزار و شی گمشده با بلوتوث را به نمایش گذاشته است. این ابزار ضدآب می تواند به هرچیزی از کلید، کیف پول و گذرنامه تا کودک و حیوان خانگی وصل شود. اپلیکیشن با نزدیک شدن به شی گمشده بوق می زند. این فناوری در شعاع ۶۰ متری کارایی دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نسل تازهٔ تجهیزات خودرو؛ شیشهٔ لمسی با قابلیت دودی‌شدن و تبدیل به پردهٔ سینما

دیدگاه‌های تازه و مقالات علمی دربارهٔ جوّ مریخ؛ حاصل طرح فضایی امارات

بارورسازی ابرها و استفاده از انرژی خورشید در تصفیهٔ آب دریا در امارات