Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بازی رایانه ای «تتریس» روی نمای ساختمان ۱۵ طبقه

بازی رایانه ای «تتریس» روی نمای ساختمان ۱۵ طبقه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«تتریس» که یکی از محبوبترین و موفقترین بازیهای ویدیویی دنیا است برای بازی روی ساختمان ۱۵ طبقه کوی دانشگاه بازسازی شده است. چهار دانشجوی دانشگاه کیل

آگهی

«تتریس» که یکی از محبوبترین و موفقترین بازیهای ویدیویی دنیا است برای بازی روی ساختمان ۱۵ طبقه کوی دانشگاه بازسازی شده است.

چهار دانشجوی دانشگاه کیل در شمال آلمان با صرف یک سال وقت، پروژه پایان نامه شان را به توسعه بازی «تتریس دیواری» اختصاص دادند. بازی رایانه ای «تتریس» سال ۱۹۸۴ توسط یک طراح ویدیو گیم در شوروی ساخته شد.

یوناس لوتز، مدیر پروژه و مبتکر ایده می گوید: «این ساختمان بلند کوی دانشگاه ۳۹۲ پنجره دارد، در هر پنجره یک نور قرار دادیم و همه آنها در یک شبکه و توسط کامپیوتری به اینترنت وصل شده اند که نورها را کنترل می کند. نتیجه آن یک صفحه نمایش ۱۷۰۰ اینچی و آماده استفاده برای هر چیزی است. ما تصمیم گرفتیم روی آن تتریس بازی کنیم.»

هر صفحه ۷۰ سانتیمتری، ۱۴۴ نور ال ای دی دارد و مجموع آنها ۵۶ هزار نور ال ای دی است. هزینه مصرف برق چهار ساعت بازی، معادل ۱۱ یورو است. ولی بودجه سی هزار یورویی پروژه بطور کامل توسط اهدا کنندگان تامین شد. یوناس لوتز یک سال بدون دستمزد روی پروژه کار کرده و نتیجه آن کسب پنج امتیاز برای پایان نامه است. او می گوید: «شاید بپرسید چرا؟ بیشتر برای تفریح بود. ضمنا برای اینکه بفهمم چقدر در دانشگاه درسها را یاد گرفته ایم و چه استفاده ای دارد. این چیزی بود که به فکر ما رسید.»

دو بازی دیگر رایانه ای هم به این پروژه اضافه شده است و دانشجویان روی افزودن بازیهای دیگر کار می کنند. در حال حاضر، لوتز و گروه او تنها در موقعیتهای خاص مانند جشنهای دانشگاه و بازدید مهمانان خارجی، بازی را روشن می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فناوری‌های تازه هواوی در خدمت دیجیتالی‌کردن شرکت‌های کوچک و متوسط

نسل تازهٔ تجهیزات خودرو؛ شیشهٔ لمسی با قابلیت دودی‌شدن و تبدیل به پردهٔ سینما

دیدگاه‌های تازه و مقالات علمی دربارهٔ جوّ مریخ؛ حاصل طرح فضایی امارات