بورل‌:‌ قصد نداریم وارد جنگ سرد با چین شویم

جوزپ بورل
جوزپ بورل Copyright Darko Vojinovic/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نماینده سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که با وجود کارزارهای تبلیغاتی و اخبار جعلی چین پیرامون نحوه مبارزه اتحادیه اروپا علیه بیماری کووید-۱۹، اروپا قصد مقابله ندارد.

آگهی

جوزپ بورل، نماینده سیاست خارجی اتحادیه اروپا، می گوید اروپا «قصد ورود به جنگ سرد با چین را ندارد.»‌

رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا در کنفرانس خبری که در ساختمان کمیسیون اروپا برگزارشد تاکید کرد که وزیر خارجه چین اطمینان داده که اروپا وارد مقابله با کارزاری که چین علیه استراتژی اتحادیه اروپا در مبارزه علیه بیماری کرونا ایجادکرده، نخواهدشد. جوزپ بورل سه شنبه بصورت آنلاین با وانگ ای، وزیر خارجه چین گفت‌وگو کرد.

ورا یورووا، نایب رئیس کمیسیون اروپا و مسئول دفاع از «شفافیت و ارزش های اتحادیه اروپا» پیش از سخنان جوزپ بورل در سخنانی از چین و روسیه به شدت انتقاد کرد. بسیاری از سیاستمداران اروپایی می‌گویند این دو قدرت شرق  مدتهاست کارزار تبلیغاتی و اخبار جعلی علیه اتحادیه اروپا به‌راه انداخته اند.

ورا یورووا گفت:‌‌ « چین و روسیه حامی اصلی تولید و انتشار اخبار جعلی علیه برنامه های اتحادیه اروپا در مبارزه با بیماری کووید-۱۹ هستند. ما شواهد و مدارکی داریم که این موضوع را ثابت می کند.»

به گفته خانم یورووا این کاررزارهای تبلیغاتی بسیاری از اروپایی ها را تحت تاثیرقرار داده اند و به عنوان نمونه طرح واکسیناسیون را با شکست روبرو خواهند کرد. ورا یورووا در سخنان خود تاکیدکرد که متاسفانه مقامات چینی در گفتگوهای رودررو اظهاراتی بیان می کنند که در عمل به آن پایبند نیستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جوزپ بورل: این نخستین بحران بزرگ دهه‌های اخیر است که آمریکا آن را رهبری نمی‌کند

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود

«پوشیدگی سینه‌های زنان پیشخدمت و ممنوعیت فروش خیارهای خمیده» در مقررات اتحادیه اروپا؛ شایعه است؟