اعتصاب کارکنان رایان ایر بلژیک ادامه دارد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اعتصاب کارکنان رایان ایر بلژیک ادامه دارد

اعتصاب کارکنان کمپانی خطوط هوایی ارزان قیمت رایان ایر در بروکسل ادامه دارد. به گفته فرودگاه بروکسل دست کم در روز چهارشنبه ۲۶ پرواز به مقصد و از مبدا فرودگاه بروکسل کنسل شده اند. در حالت عادی ۲۰ پرواز به مقصد فرودگاه بروکسل، زاونتم، می نشیند و ۲۰ پرواز از این فرودگاه به مقصد شهرهای مختلف اروپایی پرواز می کنند.

هانس الس، نماینده سندیکای کارکنان رایان ایر اعلام کرد که ۸۰ درصد از شاغلین این شرکت که با فرودگاه زاونتم کار می کنند در اعتصاب هستند. در این میان شرکت ایرلندی رایان ایر ۲۹ نفر از کارکنان لهستانی این شرکت را برای جایگزین کردن این افراد به بروکسل فرستاده است. عملی که به گفته سندیکای کارگران اروپا کاملا غیرقانونی و غیرمجاز است.

همزمان در فرودگاه شارلروا در ۶۰ کیلومتری بروکسل ۶۰ درصد از پروازها کنسل شده اند. نماینده اتحادیه کارگران فروگاه شارلروا می گوید اعتصاب کارکنان قطعا در روز پنجشنبه هم ادامه خواهند یافت. در کل ۵۶ پرواز به مقصد و مبدا فرودگاه شارلروا لغو شده اند. نزدیک به ۷۰۰ نفر در دو فرودگاه مهم بلژیک، ژاونتم و شارلروا برای کمپانی رایان ایر مشغول بکار هستند.

شرکت هواپیمایی رایان ایر بیش از ۲۰۰۰ پرواز در پایان ماه سپتامبر و ماه اکتبر گذشته را نیز لغو کرد. این کمپانی که به واسطه بلیطهای ارزان قیمت به شهرت رسیده است به دلیل لغو پروازها باید مبلغ ۲۵ میلیون یورو به مشتریان ناراضی پرداخت می کرد اما صدها تن از مسافرانی که پروازهایشان را از دست دادهند هیچ پولی دریافت نکردند.