Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دیدار دونالد ترامپ با رهبران کشورهای عضو ناتو در بروکسل

دیدار دونالد ترامپ با رهبران کشورهای عضو ناتو در بروکسل
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ روز پنجشنبه برای اولین بار با رهبران کشورهای عضو ناتو در بروکسل دیدار خواهد کرد.

آگهی

دونالد ترامپ روز پنجشنبه برای اولین بار با رهبران کشورهای عضو ناتو در بروکسل دیدار خواهد کرد. این دیدار در مقر جدید ناتو و در حالی برگزار می شود که وی پیش تر این اتحاد نظامی را، یک اتحاد «منسوخ» خوانده بود.

یکی از مهمترین موضوعاتی که در این دیدار مورد بحث قرار خواهد گرفت، مبارزه با تروریسم است.

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو در این باره می گوید: «تروریستها این هفته به منچستر حمله کردند آنهم حمله ای وحشیانه به کودکان، جوانان و خانواده ها. به همین دلیل یکی از دو موضوع اصلی که ما روز پنجشنبه درباره آن صحبت می کنیم این است که ناتو چگونه می تواند با تلاش هایش در راه مبارزه با تروریسم گام بردارد.»

رئیس جمهوری آمریکا می خواهد که اعضای ناتو بودجه نظامی خود را افزایش دهند و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز از طرفداران تقویت توان نظامی ناتو است.

خانم موگرینی روز چهارشنبه در این باره گفت: «یک اتحاد اروپایی قدرتمندتر در موضوعات دفاعی و امنیتی، ناتو را قوی تر خواهد کرد و یک ناتوی قوی هم برای اروپایی ها و هم برای آمریکایی ها یک عامل کلیدی است.»

اعضای ناتو بودجه نظامی خود را افزایش می دهند و اتحادیه اروپا اعلام کرده است که می تواند به آنها کمک کند تا بتوانند این بودجه را بطور موثرتری صرف کنند.

از نظر روبرتو کاستالدی، تحلیلگر سیاسی این فرصتی است که اتحادیه اروپا باید از آن استفاده کند. او می گوید: «تغییر در روابط میان اروپا و آمریکا از زمان دولت باراک اوباما و با توجه به تغییر استراتژی آمریکایی ها و تمرکز آنها روی اقیانوس آرام آغاز شد. این خلاء قدرت که آمریکایی ها باقی گذاشتند شرایطی را بوجود آورد تا روسیه از این فرصت برای حمله به کریمه استفاده کند و بی ثباتی هایی در خاورمیانه و در شمال آفریقا بوجود آید. بنابراین ترامپ تنها به این روند سرعت می بخشد، کاری که باعث فشار بیشتر روی اروپایی ها برای تامین ثبات در منطقه شان و برای پر کردن خلاء قدرتی که آمریکایی ها باقی گذاشتند، می شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟