ناتو در صدد تقویت نیروهای ضربتی است

ناتو در صدد تقویت نیروهای ضربتی است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز پنجشنبه، وزرای خارجه سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) جهت مذاکرات دو روزه پیرامون دستور جلسه کنفرانس سران ناتو که قرار است در ماه ژوئیه برگزار شود، وارد بروکسل…

آگهی

روز پنجشنبه، وزرای خارجه سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) جهت مذاکرات دو روزه پیرامون دستور جلسه کنفرانس سران ناتو که قرار است در ماه ژوئیه برگزار شود، وارد بروکسل شدند.

در میان آنها، وزیر خارجه مونته نگرو، امیدوار است بزودی به جمع اعضای دائمی بپیوندد.

ینس اشتولتنبرگ، دبیر کل ناتو گفت: «در نظر داریم چگونگی افزایش حضور نیروهای ناتو در بخش شرقی و در صورت لزوم تقویت آنها را به گفتگو بگذاریم.»

روز گذشته، ناتو به رغم نارضایتی روسیه، به ارسال و تعبیه تجهیزاتش در لهستان ادامه داد. اعضای ناتو معتقدند باید بتوانند در مقابل آنچه تهدید روسیه علیه غرب تلقی می کنند، به فوریت واکنش نشان دهند.

آندری بکتف، گزارشگر یورونیوز در بروکسل می گوید: «ناتو می گوید موضعش در مورد روسیه ترکیبی است از دفاع و تعامل، اما یک منبع دیپلماتیک به ما گفت که تماسهای میان طرفین پراکنده و محدود به موارد فوری از جمله اجتناب از تصادف بوده است. او اذعان داشت که پیامد چنین تعاملاتی محدود خواهد بود. با وجود این، احتمال دارد طرفین پیش از کنفرانس سران ورشو، با یکدیگر ملاقاتهایی داشته باشند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»