Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مردم بروکسل زندگی روزانه خود را با حس ناامنی و همبستگی از سر می گیرند

مردم بروکسل زندگی روزانه خود را با حس ناامنی و همبستگی از سر می گیرند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با گذشت یک روز از حمله های تروریستی در بروکسل، گرچه حمل و نقل شهری به حالت عادی در آمده و مردم زندگی هر روزه خود را آغاز کرده اند، با این حال

آگهی

با گذشت یک روز از حمله های تروریستی در بروکسل، گرچه حمل و نقل شهری به حالت عادی در آمده و مردم زندگی هر روزه خود را آغاز کرده اند، با این حال شهروندان اضطراب خود را از وقایع روز گذشته پنهان نمی کنند.

یک شهروند میانسال بروکسل در پاسخ به این پرسش که آیا وی احساس امنیت می کند، می گوید: «نه، کمی احساس ناامنی دارم. ولی خوب، چه می توان کرد؟ مشکل اینست که مردم نمی توانند وضعیت پیش آمده را تغییر دهند.»

روزنامه های بلژیک تیترهای امروز خود را به حمله های دیروز اختصاص داده اند. در این میان می توان به تیترهایی مانند «وحشت»، «جنگ در بروکسل» و «بروکسل زیر سایه تروریسم» اشاره کرد.

کریم، جوانی است که در بروکسل یک فروشگاه مواد غذایی دارد. وی درباره احساسش از بی اعتمادی میان مردم می گوید: «مردم به چشمها و صورت یکدیگر نگاه می کنند و با خود می گویند این همان فردی است که می تواند مرتکب چنین کاری شود. حمله های دیروز جامعه را تحت الشعاع خود قرار داده است. جامعه باید هوشیار باشد و به رهبران خود یادآور تغییر این وضعیت شود.»

با این حال، مردم بروکسل از عصر سه شنبه با جمع شدن در میدان بورس این شهر تلاش می کنند یاد قربانیان را زنده نگه داشته و همبستگی خود را اعلام کنند.

ژیرو شندور، خبرنگار یورونیوز در بروکسل می گوید: «مردم بروکسل بجز ترس و شوک ناشی از حادثه، احساس همبستگی نیز دارند. مردم در فضاهای مجازی، کسانی را که به دلیل بسته شدن فرودگاه از پرواز خود جا مانده اند، به خانه های خود دعوت کرده اند. جامعه مسلمانان نیز اهدای خون را برای آسیب دیدگان سازماندهی کرده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟