Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گفتگو با وزیر خارجه مجارستان در مورد بحران مهاجرت به اروپا

گفتگو با وزیر خارجه مجارستان در مورد بحران مهاجرت به اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارشگر یورونیوز، شاندور ژیروش، با پتر سیارتو، وزیر خارجه مجارستان، در مورد بحران مهاجرت به اروپا و موضع دولت مجارستان گفتگو کرده و از او پرسیده است

آگهی

گزارشگر یورونیوز، شاندور ژیروش، با پتر سیارتو، وزیر خارجه مجارستان، در مورد بحران مهاجرت به اروپا و موضع دولت مجارستان گفتگو کرده و از او پرسیده است آیا موضع مجارستان در سختگیری علیه مهاجرینی که قصد ورود یا عبور از کشور را داشته اند، به وجهه مجارستان لطمه نزده است؟ مجارستان متهم شده که با مهاجرین غیر انسانی رفتار کرده است.

پتر سیارتو: فکر می کنم آنچه موضع واحد اروپا اطلاق می شود، نه تنها موثر نیست بلکه ریاکارانه است. مجارستان همواره خواهان پاسخی واقع گرایانه به این چالش واقعی بوده است، هرچند می دانیم این موضع به مذاق نهاد ها و سیاستمداران اروپا خوش نیامده است. با وجود این، نهایتا، ثابت شده است که راه حل مجارستان موثر بوده است. ما روزانه با سیل ورود هشت تا ده هزار مهاجر روبرو هستیم که در مورد آن اقدامات خودمان را مترتب کرده ایم، از جمله تعبیه یک حصار در مرزمان با شنگن و اتحادیه اروپا، ترمیم قانون و استقرار هزاران پلیس (در مرز). نتیجه آنکه دیگر مهاجری به مرزمان هجوم نمی آورد.

یورونیوز: مجارستان در ارتباط با سهمیه اجباری پذیرش مهاجر، علیه کمیسیون اروپا در دیوان عالی اروپا اقامه دعوا کرده است. مسئله چیست؟

پتر سیارتو: سهمیه اجباری (پذیرش مهاجر) عملی نیست. این نه تنها از عقل سلیم بدور است، بلکه با مقررات اتحادیه اروپا مغایرت دارد. عملی نیست چون مراکزی برای رسیدگی به هویت و تقاضای پناهجویان در بدو ورودشان به اروپا وجود ندارد. در عین حال کسی درباره مهاجرت ثانوی صحبت نمی کند، به این معنی که اگر مهاجری در مجارستان، بلغارستان یا اسلوواکی اسکان یابد، بفوریت می خواهد به آلمان تغییر اسکان بدهد و ما نمی دانیم با این موارد چگونه رفتار کنیم.

یورونیوز: کمیسیون اروپا بخاطر قوانینی که مجارستان علیه ورود مهاجرین در ماه سپتامبر وضع کرده، این کشور را به اتهام تخطی از مقررات اتحادیه اروپا مورد پیگیری قرار داده است. آیا حاضرید قوانین جدید التصویب را تغییر دهید؟

پتر سیارتو: ما اطمینان داریم که این قوانین با ارزشها و مقررات اروپایی مطابقت دارد. بنابراین، دلیلی برای تعویض آنها وجود ندارد. تصور ما این است که بروکسل در پی انتقامجویی است. ما کمیسیون را بخاطر تحمیل سهمیه اجباری پذیرش مهاجر به دیوان عالی اروپا ارجاع کرده ایم، و حال کمیسیون، بدون مقدمه، ما را به اتهام تخطی (از مقررات اتحادیه) تحت پیگیری قرار داده است. اما (کمیسیون) فاقد دلایل محکمه پسند است.

یورونیوز: کمیسیون اروپا قوانین جدیدی تصویب کرده که به آژانس حفاظت از مرزهای اروپا اختیار آنرا می دهد که در صورت ناتوانی عضوی در مراقبت از مرزش، این آژانس این وظیفه را برعهده بگیرد. آیا موافقید؟

پتر سیارتو: فکر نمی کنم درست باشد که مقرراتی از این قبیل کشوری را مجبور کند که خلاف نظرش اقداماتی در مرزهایش مترتب شود. این باید بخشی از حق حاکمیت هر کشور باشد. البته با توجه به این حق، می توان در این مورد تقاضای کمک کرد، اما این ترتیبات هم اکنون هم وجود دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟

نامه‌ هشدارآمیز اوربان به سران اروپا: ترامپ پیش از برگزاری مراسم تحلیف تکلیف اوکراین را روشن می‌کند