Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مشکلات نیروهای امنیتی اروپا در کنترل تروریستها

مشکلات نیروهای امنیتی اروپا در کنترل تروریستها
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از پیامدهای حمله تروریستی اخیر در پاریس، افشای این واقعیت بوده است که پلیس و دستگاههای امنیتی بلژیک – کشوری که مقر و مامن تروریستهای عامل این

آگهی

یکی از پیامدهای حمله تروریستی اخیر در پاریس، افشای این واقعیت بوده است که پلیس و دستگاههای امنیتی بلژیک – کشوری که مقر و مامن تروریستهای عامل این حملات شناخته شده است، قادر به کنترل گروههای تروریستی نیستند.

روز سه شنبه، ژیل دو کرکف، رئیس اداره مبارزه با تروریسم در اتحادیه اروپا در کنفرانس “آزادیهای اجتماعی” در بروکسل گفت: “پیگیری بیشتر مدارک و نشانه ها (در مورد تروریستها) از طریق ایمیل و دیگر تماسهای دیجیتالی میان آنها میسر است که در (انبار دیجیتالی) “کلاود” در ایالات متحده جمع آوری می شود. در جاییکه ما به این اطلاعات در اسرع وقت نیازمندیم، گرفتن آن از “کلاود” هشت ماه بطول می انجامد.”

یکی دیگر از مشکلات، آسان بودن ابتیاع اسلحه در اروپاست. تصور کلی بر آن است که انواع اسلحه، از جمله کالاشنیکف، به آسانی راه خود را از کشورهای اروپای شرقی و بالکان به غرب اروپا پیدا می کنند.

بیرگیت سیپل، نماینده پارلمان اروپا گفت: “حملات تروریستی در اروپا این سئوال را برای من مطرح می کند که چرا باید خرید اسلحه در اروپا تا این حد آسان باشد. آنها را می توان در بدو ورود به اروپا در نقاط خاصی خریداری کرد …و تروریستها این نقاط را می شناسند.”

یکی از نکاتی که وزرای کشور و دادگستری اتحادیه اروپا در اجلاس فوق العاده خود پس از حملات پاریس مطرح کردند، کنترل ترافیک اسلحه در اروپا بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟

نتایج یک تحقیق: نارضایتی اروپایی‌ها از دموکراسی درحال افزایش است