Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

انتخابات اتحادیه اروپا، فرصتی برای سبزها در بیان دیدگاههایشان

انتخابات اتحادیه اروپا، فرصتی برای سبزها در بیان دیدگاههایشان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر خلاف سوسیالیست ها و محافظه کاران، سبزهای اروپا دو نامزد برای کسب پست ریاست کمیسیون اروپا انتخاب کرده اند.

آنها بر خلاف سوسیالیست ها و یا احزاب دیگر، نامزدهایشان را با برگزاری انتخاباتی آنلاین در سراسر اروپا و با آرای رای دهندگان اروپایی انتخاب کردند نه صرفا با رای نمایندگان یک گروه در پارلمان اروپا؛ و از این لحاظ سبزها نسبت به دیگر گروههای پارلمانی پیشروتر بوده اند.

اسکا کلر آلمانی و ژوزه بووه فرانسوی توانسته اند نظر بسیاری از طرفداران محیط زیست را نسبت به دیدگاه هایشان جلب کنند.

در مقابل، ژوزه بووه که چهره رادیکال سبزهاست، اسکا کلر را می توان فرد متعادل تری دانست.

ژوزه بووه متولد شهر تلانس فرانسه است و بخاطر شخصیتش و به عنوان چهره ای که بخوبی قادر به تحریک کردن مردم است، کاملا مشهور است.

او که کشاورز و از فعالان محیط زیست است، به خاطر حمله به یکی از شعبه های رستوان مک دونالد در فرانسه در سال ۱۹۹۹ میلادی معروف است. این اقدام باعث شد که او در سال ۲۰۰۲ میلادی مدت ۴۴ روز را در زندان بگذراند. او در سال ۲۰۰۹ میلادی به عنوان نماینده پارلمان اروپا انتخاب شد و به عضویت گروه طرفداران محیط زیست در پارلمان اروپا درآمد.

اسکا کلر در شهر گوبن در ایالت براندبورگ آلمان که هم مرز با کشور لهستان است بزرگ شده و تحصیلکردۀ دانشگاه های آلمان و ترکیه است.

خانم کلر جوان ترین نامزد در رقابت برای کسب مقام ریاست کمیسیون اروپا است و تنها زنی است که در این رقابت شرکت می کند. اسکا کلر شهرت ژوزه بووه را ندارد اما با جوانان اروپایی در بحث های سیاسی در زمینه اروپا شرکت می کند.

هر دوی آنها بر این موضوع استدلال می کنند که سیستم کنونی جهانی ناعادلانه است.

ژوزه بووه، یکی از موضوعات اصلی را مسئله تغیرات آب و هوایی می داند. او می خواهد که اتحادیه اروپا در این باره پاسخگو باشد. اسکا کلر اما فعالیت خود را بر روی حقوق پناهندگان و مهاجران متمرکز کرده است.

هر دوی آنها اذعان دارند که در میان نامزدهای نهایی برای ریاست کمیسیون اروپا نخواهند بود زیرا سبزها هیچ شانسی برای گرفتن یک شغل مهم در نهادهای اتحادیه اروپا را ندارند اما هر دو نامزد می خواهند به این وسیله، ارزشهای سبز را وارد این کارزار انتخاباتی کنند و ایده هایشان را در این باره که اروپا چگونه باید باشد مطرح سازند.

دو نامزد با یکدیگر هماهنگ هستند. اما روشن نیست که چگونه در وضعیتی که بحران اقتصادی همچنان بر اروپا حاکم است، آنها می توانند رای دهندگان را متقاعد سازند تا با سیاستهای طرفداران محیط زیست در این قاره همراه شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارگران نامرئی در مزارع اروپا؛ حقوق کم، استثمار و در معرض خطر سلامت

زغال‌سنگ، طلای سیاه یا بلای جان لهستان؟

مسیر بالکان غربی، دروازه جدید مرگ برای پناهجوها