اوباما و تلاش برای ترمیم روابط آمریکا و اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اوباما و تلاش برای ترمیم روابط آمریکا و اروپا

سفر باراک اوباما به اروپا چه تاثیری بر روابط آمریکا و اتحادیه اروپا می تواند داشته باشد؟ روابطی که بواسطه رسوایی جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا و شنود مکالمات تلفنی برخی سران اروپایی آسیب دیده است. دو شریک تجاری و متحد سیاسی بزرگ دنیا برای مقابله با بحران جهانی به حمایت یکدیگر نیاز دارند. اما حربه اوباما برای جلب اعتماد دوباره اروپا، بدون اینکه بخواهد در مورد مسائل امنیتی نرمشی از خود نشان دهد، چه خواهد بود؟

با نزدیک شدن به انتخابات اروپا، سران اتحادیه برای حمایت از حوزه خصوصی افراد و مقابله با جاسوسی تحت فشار بیشتری قرار گرفته اند. آیا منافع ملی متفاوت آمریکا با کشورهای اروپایی را باید مانعی بر سر راه اوباما در تامین اهدافش در سفر آتی به اروپا دانست؟

در این برنامه بیست و پنج ثانیه، در مورد این مسئله و همچنین موضع آمریکا و اروپا در برابر بحران اوکراین و مسئله الحاق کریمه به روسیه و همینطور توافقنامه تجارت آزاد با میهمانان گفتگو می کنیم.

میهمانان این برنامه عبارتند از: ماریتیا شاکه، عضو هیات رابطه با آمریکا، از گروه لیبرال دمکراتهای پارلمان اروپا؛ جیمز روبین، سخنگوی سابق وزارت خارجه آمریکا در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون؛ و ایان لسر مدیر ارشد سیاست خارجی و امنیتی در بنیاد مارشال آلمان.