Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

یک هنرمند اسپانیایی با هولوگرامی که خلق کرده ازدواج می‌کند

آلیشیا فرامیس و همسر هولوگرامی‌اش
آلیشیا فرامیس و همسر هولوگرامی‌اش Copyright Alicia Framis / Elsa
Copyright Alicia Framis / Elsa
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آلیسیا فرامیس، هنرمند اسپانیایی، قصد دارد تابستان امسال با هولوگرام ساخته شده توسط هوش مصنوعی طی مراسمی در موزه‌ای در روتردام ازدواج کند.

آگهی

این هنرمند اسپانیایی، اولین زنی است که با یک شریک مجازی ازدواج می‌کند. این هولوگرام توسط خانم فرامیس برای «ارضای همه نیازهای عاطفی او» طراحی شده است.

اگرچه در حال حاضر این ازدواج به عنوان یک «اجرای هنری» تلقی می‌شود اما بیانیه‌ هنرمند این پیام را القا می‌کند که این ازدواج به زودی می‌تواند به رابطه‌ای کاملا واقعی تبدیل شود.

خانم فرامیس با این پروژه، قصد دارد به تعامل بین انسان، هوش مصنوعی و هنر معاصر بپردازد.

او در بیانیه‌ای در وب‌سایت خود نوشته است که هوش مصنوعی هنوز با علم مرتبط است و فاقد هنر و ماهیت زیبایی شناسی است.

این هنرمند همچنین برخی از جزئیات رابطه خود را با این هولوگرام که «AILex» نام دارد ارائه کرده است.

خانم فرامیس در حال حاضر در حال طراحی لباس عروس خود و تعیین لباس افراد شرکت کننده در این مراسم است. مراسم ازدواج تابستان امسال درموزه «Depot Boijmans Van Beuningen» در روتردام برگزار خواهد شد.

این هنرمند همچنین با همکاری موزه غذا هلند «LAM»، در تلاش است تا برای ضیافت عروسی خود غذای مولکولی ایجاد کند که هم انسان و هم انسان‌نماها بتوانند از آن لذت ببرند.

او گفت :«من می‌خواهم یک مستند هنری شامل نقاشی‌ها و طرح‌هایی از بدن انسان، بازوها، رویاهای عاشقانه، موقعیت‌هایی در خانه و زندگی روزمره با شریک زندگی‌ام بسازم. همچنین می‌خواهم چگونگی ادغام هولوگرام را در زندگی روزمره خود کشف کنم».

خانم فرامیس به عنوان مدرکی بر رابطه و همزیستی با شریک مجاری خود، ویدیو و عکس‌هایی را در حساب اینستاگرامیش به اشتراک گذاشته است که در آن‌ چگونگی زندگی مشترک با «AILex» نشان داده می‌شود.

این هنرمند می‌گوید: «عشق و رابطه جنسی با روبات‌ها و هولوگرام‌ها یک واقعیت اجتناب ناپذیر است. آنها همراهانی هستند که می‌توانند ابراز همدردی کنند. همانطور که تلفن‌ همراه ما را از تنهایی نجات داد و خلا‌‌های زندگی‌مان را پر کرد، هولوگرام‌ها نیز با حضور در خانه‌ می‌توانند با ما تعامل کنند و حتی از آن هم فراتر بروند».

آلیشیا فرامیس با همسر هولوگرامی
آلیشیا فرامیس با همسر هولوگرامیAlicia Framis / Elsa

این هنرمند به همراه مجموعه هنری رابوبانک در حال بررسی امکان ایجاد اولین وام مسکن برای خرید یک همراه هولوگرامی و همچنین خانه‌ای است که به طور خاص برای هولوگرام و یک انسان طراحی شده است.

او می‌گوید همانطور که برای خرید یک خودروی جدید وام بانکی میگیرم شاید بتوانیم برای خرید یک همراه جدید نیز وام دریافت کنیم.

پیشرفت‌ها در ابزارهای مولد هوش مصنوعی، مانند چت جی‌پی‌تی، تعامل بین انسان‌ و ماشین‌ها را تا حد زیادی افزایش داده است.

انسان‌های امروزی می‌توانند با استفاده از چت‌ کردن با روبات‌ها یا ایجاد آواتارهای مجازی، مکالمات عاشقانه مجازی داشته باشند و موضوعی که تا پیش از این علمی تخیلی به نظر می‌رسید حالا به واقعیت تبدیل شده است.

این هنرمند گفت: «نسل جدیدی از عشق در حال ظهور است که در آن انسان ها با هولوگرام‌ها، آواتارها، ربات‌ها و غیره ازدواج می‌کنند و روابط خود را حفظ می‌کنند. همانطور که ما زبان‌های جدید را با «دولینگو» تمرین می‌کنیم، می‌توانیم روابط عاطفی را نیز با آن‌ها تمرین کنیم».

خانم فرامیس با تلفیق علم و هنر سعی دارد از افرادی که با بیماری، ناتوانی، مشکلات جنسی یا تجربیات آسیب‌زا مواجه هستند، حمایت کند و به آن‌ها کمک کند بتوانند رابطه معناداری در زندگی خود ایجاد کنند.

این جدیدترین پروژه اجرایی به عنوان یک ابزار درمانی برای کسانی که از تروما رنج می‌بنرد یا کسانی که با از دست دادن یکی از عزیزانشان روبرو هستند در نظر گرفته شده است.

طبق بیانیه‌ای که این هنرمند منتشر کرده است، هوش مصنوعی و همراهان انسا نما می‌توانند گزینه مفیدی برای افرادی باشد که نیاز به همراه دارند.

آگهی

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

او افزود: «دوست من بیوه است و برایش سخت است که کسی را جایگزین همسرش کند. هوش مصنوعی و همراهان انسان نما می‌توانند گزینه خوبی برای کسانی باشند که به همراه نیاز دارند».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هنرمند برهنه از موزه نیویورک به دلیل سهل‌انگاری در جلوگیری از «دست‌مالی جنسی» شکایت کرد

برگزاری نهمین نمایشگاه سالانه نقاشی معاصر «لیون آرت پیپر ۲۰۲۳» با حضور چهار هنرمند ایرانی

هنرمند دانمارکی که تابلوی خالی را به موزه به‌عنوان هنر مفهومی قالب کرده بود محکوم شد