Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سلین دیون دیگر «کنترلی روی عضلات خود ندارد»

سلین دیون در کنسرتی در مونترال، ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۶
سلین دیون در کنسرتی در مونترال، ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۶ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خواهر سلین دیون، خواننده کانادایی می‌گوید او دیگر روی عضلاتش کنترلی ندارد.

آگهی

سلین دیون در سال ۲۰۲۲ اعلام کرد که به یک بیماری نادر به نام سندرم استیف پرسن مبتلا شده است و چند ماه پس از آن مجبور شد تمام کنسرت‌هایش را لغو کند.

این برنده جایزه گرمی همان زمان گفته بود با کمک گرفتن از یک تیم پزشکی حرفه‌ای سخت تلاش می‌کند تا توانایی‌اش را برای اجرای مجدد به دست بیاورد و بار دیگر به روی صحنه بازگردد.

حالا اما خواهرش می‌گوید بیماری او به حدی پیش رفته است که وی دیگر «کنترلی روی عضلات خود ندارد».

خواهر این خواننده درباره وضعیت این ستاره موسیقی گفت: «او کنترلی روی عضلاتش ندارد. چیزی که قلب من را می‌شکند این است که او همیشه آدم منضبط و سختکوشی بود».

او در ادامه افزود: «هدف نهایی بازگشت خواهرم به صحنه است. با این حال، مشخص نیست که او تا چه حد قادر به انجام این کار خواهد بود.»

به گفته خانم دیون به دلیل این‌که سندرم استیف پرسن یک بیماری نادر است، دانشمندان تحقیقات زیادی درباره آن انجام نداده‌اند و درمان قطعی برای آن وجود ندارد.

سندرم استیف پرسن (SPS) یک بیماری نادر است که روی تحرک افراد تاثیر می‌گذارد و از هر یک میلیون نفر، یک نفر به آن مبتلا می‌شوند.

این خواننده ۵۵ ساله که با خواندن آواز پایانی فیلم تایتانیک به اوج شهرت جهانی خود رسید ماه دسامبر سال گذشته، در اینستاگرام خود درباره این بیماری و تاثیر آن بر زندگی‌‌‌اش توضیح داد.

او در این ویدئو گفت: «این بیماری روی تمام زندگی من تاثیر گذاشته است، گاهی اوقات هنگام راه رفتن دچار مشکل می‌شوم. این بیماری روی تارهای صوتی‌ام نیز تاثیر گذاشته است.»

این خواننده در ادامه افزود: «یک تیم پزشکی حرفه‌ای و فرزندان گرانقدرم در کنارم هستند تا به من کمک کنند بهتر شوم. من هر روز با درمانگر پزشکی ورزشی خود، سخت تمرین می‌کنم تا قدرت و تواناییم را برای اجرای مجدد بیابم. اما باید اعتراف کنم که این کار برای من مثل یک مبارزه است.»

سندرم استیف پرسن چیست؟

سندرم استیف پرسن که گاهی با بیماری پارکینسون، مولتیپل اسکلروزیس و فیبرومیالژیا اشتباه گرفته می‌شود یک نوع بیماری عصبی نادر است که باعث سفت شدن عضلات و اسپاسم‌های دردناکی می‌شود.

به گفته مؤسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی (NINDS)، علایم این بیماری شامل سفتی شدید عضله‌ها، انقباض‌های سفت و دردناک در تنه و قسمت‌های دیگر بدن است و توانایی حرکت را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین گفته می‌شوند زنان دو برابر بیشتر از مردان به این بیماری دچار می‌شوند.

دانشمندان هنوز علت به وجود آمدن بیماری SPS را پیدا نکرده‌اند، اما تحقیقات نشان می‌دهد احتمالا این بیماری به دلیل یک واکنش خود ایمنی در فرد ایجاد می‌شود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

هیچ درمان شناخته شده‌ای برای این بیماری وجود ندارد، اما پزشکان از طریق داروهای ضد اضطراب، شل کننده‌های عضلانی، داروهای ضد تشنج، مسکن‌ها و ایمونوگلوبولین عوارض ناشی از این بیماری را کنترل می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محققان: بیماری پارکینسون را پیش از بروز علائم می‌توان با آزمایش خون تشخیص داد

دانشمندان از نتایج امیدبخش در زمینه پیشگیری از ابتلا به نوع مقاوم بیماری سل خبر دادند

سفر دور دنیای خانوادگی پیش از نابینایی تدریجی چشم فرزندان بر اثر بیماری نادر ژنتیکی