Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پیروزی زن فرانسوی در دعوی حقوقی؛ شنای تاپلس زنان در استخرهای عمومی برلین قانونی شد

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright کانوا
Copyright کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک زن فرانسوی برنده یک دعوی حقوقی در آلمان شد که بر اساس آن زنان مجاز خواهند بود مانند مردان با بالاتنه برهنه یا اصطلاحا تاپلس در استخرهای عمومی برلین شنا کنند.

آگهی

یک زن فرانسوی برنده یک دعوی حقوقی در آلمان شد که بر اساس آن زنان مجاز خواهند بود مانند مردان با بدون سینه‌بند یا سوتین (تاپلس) در استخرهای عمومی برلین شنا کنند.

در سال ۲۰۲۲، یک زن فرانسوی به نام گابریل لبروتون با ثبت شکوائیه‌ای در دستگاه قضایی آلمان، مدعی شد هنگامی که محافظان امنیتی استخر پلانشه در منطقه ترپتو-کوپنیک از او خواسته بودند تا پستان‌هایش که برهنه بودند را بپوشاند، مورد تبعیض قرار گرفته است.

مسئولان استخر پس از آنکه خانم لبروتون از این خواسته آن‌ها سرپیچی کرد، از او که با پسر پنج ساله‌اش  به استخر رفته بود، خواستند استخر را ترک کند.

خانم لبروتون گفت که در آن زمان، چند مردی که در استخر فقط مایو شنا به تن داشتند، برهنه تلقی نشدند اما او که یک زن بوده از استخر بیرون می‌شود.

او در آن زمان در گفتگو با نشریه «دی‌زایت» با تاکید بر آگاهی‌اش از تفاوت‌های اجتماعی زنان و مردان برهنه‌پوش در آلمان، گفته بود: «برای من، آنچنان که به پسرم هم آموزش می‌دهم- اصلا چنین تفاوتی وجود ندارد. هم برای مردان و هم برای زنان، سینه یک ویژگی ثانویه جنسی است، اما مردان این آزادی را دارند که وقتی هوا گرم است لباس‌های خود را کاملا بیرون بیاورند اما زنان نه.»

اگرچه مسئولان استخر پس از این واقعه در سیاست خود تغییری ایجاد کردند اما خانم لبرتون با استناد به قانون ضد تبعیض در سال ۲۰۲۲، خواهان رسیدگی به این مساله شد.

شرکت برلینی «Baederbetriebe» که استخرهای عمومی این شهر را اداره می‌کند، در هفته جاری در واکنش به شکوائیه خانم لبروتون، مسئولان استخرهای تحت مدیریت خود را ملزم کرد که به زنان اجازه حمام آفتاب گرفتن و شنا کردن تاپلس و بدون بستن سوتین را بدهند.

دفتر بازپرس با استقبال از تصمیم شرکت Baederbetriebe، اعلام کرد که این تصمیم به حقوق برابر برای همه برلینی‌ها اعم از مرد، زن یا دوجنسگرا می‌انجامد و دستورالعمل شفافی هم برای کارکنان Baederbetriebe خواهد بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

برلین جدیدترین شهر آلمان است که دستورالعمل شنای راحت‌تر در استخرهای عمومی آن اجرا می‌شود. در سال ۲۰۲۲، شهر زیگن در ایالت نوردراین-وستفالن و شهر گوتینگن در ایالت نیدرزاکسن به زنان اجازه دادند که با بالاتنه برهنه در استخرهای عمومی شنا کنند.

همچنین در سال گذشته میلادی، بر اساس تغییراتی که در مقررات شهر هانوفر اعمال شد، فقط پوشش «اندام‌های جنسی اولیه» در استخرها الزامی است.

در استخرهای خصوصی مانند Vabali، زنجیره‌ای از سوناها در برلین و هامبورگ، مشتریان باید بدون لباس شنا وارد شوند و فقط استفاده از حوله در فضاهای حمام مجاز است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقاد از وزیر فرانسوی به دلیل حرف‌های درگوشی درباره خبرنگاران زن: «هوا گرم بود چرا تاپ‌لس نکردند؟»

شنای زنان با مایوی اسلامی در استخرهای گرونوبل فرانسه مجاز شد

اسکی با مایو و بیکینی برای خداحافظی با زمستان در روسیه