Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نیکی میناژ به جشنواره موسیقی جده نمی‌رود

نیکی میناژ به جشنواره موسیقی جده نمی‌رود
Copyright MTV International
Copyright MTV International
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیکی میناژ: «درحالی که چیزی بیش از اجرای برنامه برای طرفدارانم در عربستان نمی‌خواستم، پس از بررسی بهتر وضعیت به این نتیجه رسیدم که برایم مهم است که بگونه‌ای روشن حمایتم را از حقوق زنان، حقوق دگرباشان جنسی و آزادی بیان اعلام کنم.»

آگهی

نیکی میناژ، رپر مشهور آمریکایی از اجرای برنامه در جشنواره موسیقی جده صرف‌نظر کرد؛ او اعلام کرد که این تصمیم را با هدف حمایت از حقوق زنان و دگرباشان جنسی گرفته است.

قرار بود این سفر هفته آینده انجام شود اما انتقادات گستردۀ مدافعان حقوق بشر به این خوانندۀ به‌نام، مانع از عملی شدن این سفر شد.

همچین پرسش‌هایی دربارۀ چگونگی پوشش او برای هنرنمایی در این جشنواره و محتوای ترانه‌هایش، آنهم در پادشاهی بسیار محافظه‌کار عربستان مطرح شده بود.

انتقادات حقوق بشری به عربستان سعودی بویژه پس از قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی (اکتبر گذشته در شهر استانبول ترکیه) همچنین دادگاهی شدن ۱۰ تن از زنان فعال حقوق بشر در ماه مارس به اوج رسید.

نیکی میناژ در بیانیه‌ای اعلام کرد: «پس از تفکر دقیق، تصمیم گرفتم مطابق با برنامه‌ریزیِ انجام شده برای شرکت در جشنواره بین‌المللی جده عمل نکنم. درحالی که چیزی بیش از اجرای برنامه برای طرفدارانم در عربستان نمی‌خواستم، پس از بررسی بهتر وضعیت به این نتیجه رسیدم که برایم مهم است که بگونه‌ای روشن حمایتم را از حقوق زنان، حقوق دگرباشان جنسی و آزادی بیان اعلام کنم.»

پیش از این روز جمعه نیز بنیاد حقوق بشر مستقر آمریکا در نامۀ سرگشاده‌ای خطاب به خانم مینجا، از او خواسته بود که از تصمیمیش برای شرکت در جشنواره ۱۸ ژوئیه جده صرف‌نظر کند، «پول این رژیم» را رد کند و از نفوذش برای آزادی زنان کنشگر استفاده کند.

بیشتر بخوانید: جاس استون از ایران اخراج شد، نیکی میناژ به عربستان می‌رود

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتگوی ویژه با گروه «ووتانگ کلان»؛ پیشگامان موسیقی هیپ‌هاپ

عربستان؛ کلوب شبانه «وایت» در جده پیش از افتتاح تعطیل شد

پروژه عظیم گردشگری سعودی‌ها؛ گامی بزرگ برای تابوشکنی؟