Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

در جشنواره کن امسال ۱۸ فیلم برای کسب نخل طلا بخت خود را می آزمایند

در جشنواره کن امسال ۱۸ فیلم برای کسب نخل طلا بخت خود را می آزمایند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

۱۸ فیلم در جشنواره فیلم کن امسال برای کسب نخل طلا با یکدیگر رقابت می کنند.

آگهی

۱۸ فیلم در جشنواره فیلم کن امسال برای کسب نخل طلا با یکدیگر رقابت می کنند. در مجموع ۱۹۳۰ فیلم برای این رقابت ها ثبت شده بود.

این رویداد هنری بین ۱۷ تا ۲۸ ماه مه در شهر کن فرانسه میزبان هنرمندان و چهره های سرشناس عالم سینما خواهد بود و پس از انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و در گرماگرم تحولات سیاسی در جهان فرصتی است برای تغییر حال و هوا، همانطور که پی یر لسکور، رئیس جشنواره کن می گوید: «قصد داریم تا این جشنواره حال و هوای موجود را تغییر دهد و فرصتی باشد که فقط در مورد سینما حرف بزنیم نه چیز دیگر. با این همه از آنجایی که سینما بازتاب تحولات جهان است ما آشکارا درباره آنچه در جهان در حال رخ دادن است حرف خواهیم زد. از جمله سیاست و مسائلی که نه فقط برای فرانسه بلکه کل جهان جالب است.»

از مهمترین فیلم های حاضر در هفتادمین جشنواره کن می توان به «فریب خوردگان» از سوفیا کاپولا، کارگردان آمریکایی اشاره کرد. میشل هانکه، فیلم ساز اتریشی هم با فیلم «پایان خوش» قدم بر فرش قرمز جشنواره کن خواهد گذاشت. ژاک دوایون، فیلم ساز فرانسوی هم با فیلم «رودن» بخت خود را می آزماید.

دو فیلم کوتاه از ایران هم در این جشنواره حضور دارند؛ «وقت نهار» به کارگردانی علیرضا قاسمی در بخش فیلم های کوتاه و «حیوان» به کارگردانی بهمن و بهرام ارک در بخش سینه فونداسیون.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد