نهمین دوره هفته موسیقی تالین: بهار و جشنواره موسیقی در شمال اروپا

نهمین دوره هفته موسیقی تالین: بهار و جشنواره موسیقی در شمال اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«ترد اتک» (tradattack) گروه فولک کشور استونی، فعالیت حرفه ای شان را سه سال پیش در «هفته موسیقی تالین» شروع کردند و سه سال بعد با علاقه به ریشه های خود بازگشتند.

آگهی

«ترد اتک» (tradattack) گروه فولک کشور استونی، فعالیت حرفه ای شان را سه سال پیش در «هفته موسیقی تالین» شروع کردند و سه سال بعد با علاقه به ریشه های خود بازگشتند. جشنواره موسیقی تالین یا (TMW) مجموعه ای از فرهنگ و موسیقی شهری است. این رویداد یک هفته ای در پایتخت استونی، امسال میزبان بیش از دویست هنرمند از دهها کشور است.

آرت ماوی یکی از هنرمند 25 ساله استونی سبک و سازهای خودش را اختراع کرده است. موسیقی او از پاپ دهه هشتاد و همچنین نمایش صحنه ای بهره برده است. آرت ماوی می گوید از دیوید بوئی الهام گرفته است، و به نظر او پرنینس و ملیس دیویس بهترین هستند. سومین آلبوم این هنرمند جوان در جدول بهترینهای موسیقی استونی، پس از آلبوم ابلک استار دیوید بوئی مقام دوم را کسب کرد.

گروه پاپ فولک «استبل» (estbel) نتیجه همکاری هنرمندان بلژیک و استونی و علاقه این گروه چهار نفری به موسیقی و سازهای سنتی است.

سی دانکن (C Duncan) از شهر گلاسکو اولین کنسرت خود را دو سال پیش در هفته موسیقی تالین برگزار کرد. هنرمند اسکاتلندی در رشته موسیقی کلاسیک تحصیل کرده است. او می گوید: «من از کودکی با موسیقی سرو کار داشتم. بعدها برای آهنگسازی کلاسیک به کالج رفتم و آنجا بود که احساس کردم موسیقی پاپ جذابتر است ولی برای ساختن موسیقی پاپ دانشگاه را تمام کردم و در نتیجه از همه دانش و مهارت موسیقی کلاسیک استفاده می کنم.» دومین آلبوم سی دانکن به نام آفتاب نیمه شب که از نام یکی از فیلمهای مجموعه گرگ و میش گرفته شده است چند ماه پیش منتشر شد. او به تازگی با گروه راک «البو» راهی تور بریتانیا شده است.

ولکر برتلمان با نام هنری «هوشکا»، لحظه های پایانی هفته موسیقی تالین را جادویی کرد. پیانیست آلمانی به آهنگسازی برای پیانوهای ویژه و مجهز به ابزارهای اضافی شهرت دارد. ساخته او برای موسیقی متن فیلم «شیر» امسال نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

نهمین «هفته موسیقی تالین» به مدت یک هفته تا دوم آوریل در تالین، پایتخت استونی برگزار شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان

«گاه و بیگاه» با هوش مصنوعی؛ بیتل‌ها پس از ۵۴ سال به صدر جدول ترانه‌های محبوب بریتانیا رسیدند