اجرای کنسرت «بازی تاج و تخت» توسط رامین جوادی

اجرای کنسرت «بازی تاج و تخت» توسط رامین جوادی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

از سال ۲۰۱۱ میلادی که اولین فصل از «بازی تاج و تخت» به نمایش درآمد، این سریال تلویزیونی همواره تماشاگران بسیاری را جذب کرده و مورد ستایش منتقدان قرار گرفته است.

آگهی

از سال ۲۰۱۱ میلادی که اولین فصل از «بازی تاج و تخت» به نمایش درآمد، این سریال تلویزیونی همواره تماشاگران بسیاری را جذب کرده و مورد ستایش منتقدان قرار گرفته است.

بازی تاج و تخت جوایز بسیاری از جمله گلدن گلوب، بافتا و امی را از آن خود کرده است. تاکنون شش فصل از این سریال پر طرفدار پخش شده و هفتمین فصل نیز در حال ساخت است.

رامین جوادی، آهنگساز ایرانی-آلمانی این سریال، بخشی از موسیقی این فیلم را در قالب کنسرتی ارائه کرده که فرصتی برای لذت از موسیقی، همزمان با سفر به قاره های وستروس و اسوس و تماشای لحظه هایی از این مجموعه تلویزیونی روی صفحه نمایش هایی بزرگ است.

آهنگساز بازی تاج و تخت می گوید که قصد داشته چیزی بیش از یک کنسرت را خلق کند و هدفش، ارائه یک تجربه چندجانبه بوده است.

او می گوید: «شما تصاویری از این مجموعه تلویزیونی را خواهید داشت و همزمان آنچه کار را جالبتر می کند، چیزیست که روی سن اتفاق می افتد. ما روی سن، گروه ارکستر را خواهیم داشت و همزمان با آن، مردم وستروس را. شما احساس خواهید کرد که ما در حال اجرای موسیقی در اقلیم شمال وستروس هستیم، زیرا همزمان روی صفحه نمایش چیزهایی مربوط به این اقلیم می بینید و گاه برخی از صفحه های نمایش پایین می آیند و ارکستر را احاطه می کنند. در چنین وضعیتی شما مثلا شاهد یک طوفان برف خواهید بود و احساس خواهید کرد که در وستروس هستید.»

رامین جوادی مسئول آهنگسازی برای همه بخشهای این مجموعه، هم برای کل داستان و هم برای تک تک بخشها و شخصیتهای آن بوده است.

او که آهنگسازی آثاری همچون مرد آهنین، فرار از زندان، مظنون و دنیای غرب را نیز در کارنامه دارد، می گوید: «همزمان با افزایش فصلها و توسعه داستان، تمام تلاش ها نیز انجام شده تا ارکستر و گروه کری کامل ارائه شود. در هر فصل تلاش شده تا ابزار جدیدی به ارکستر اضافه شود. یکی از مثالهای خوب در این باره اینکه در فصل ششم، برای اولین بار ما از پیانو هم استفاده کردیم، کاری که تا آن زمان انجام نداده بودیم. به این ترتیب اجرای زنده فوق العاده ای خواهیم داشت. داشتن پیانو در اجرای زنده، کار درخور توجهی است.»

کنسرت زنده بازی تاج و تخت از ۲۰ فوریه در مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا آغاز خواهد شد و سپس این گروه، سفر خود به ایالتهای مختلف آمریکا را آغاز خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان

«گاه و بیگاه» با هوش مصنوعی؛ بیتل‌ها پس از ۵۴ سال به صدر جدول ترانه‌های محبوب بریتانیا رسیدند