Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

منتخبی از بهترین رویدادهای فرهنگی اروپا

منتخبی از بهترین رویدادهای فرهنگی اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

امپرسیونیسم، تنها یک سبک هنری پرطرفدار در آمریکا و اروپا نیست.

آگهی

امپرسیونیسم، تنها یک سبک هنری پرطرفدار در آمریکا و اروپا نیست. به همین دلیل نمایشگاهی از آثار چهار هنرمند استرالیایی این سبک یعنی تام روبرتز، آرتور استریتون، شارل کوندر و جان روسل ازهفتم دسامبر در گالری ملی لندن برگزار شده است که تا ۲۶ مارس نیز ادامه دارد.

نمایشگاهی از آثار تانکردی پارمجانی، نقاش مشهور ایتالیایی نیز پنج سال پس از درگذشتش، از ۱۲ نوامبر در شهر ونیز ایتالیا افتتاح شد. این نمایشگاه تا ۱۳ مارس برای بازدید علاقمندان دایر است.

موزه هنرهای زیبای شهر لیون فرانسه نیز میزبان نمایشگاهی از آثار هنری ماتیس، نقاش و مجسمه ساز فرانسوی اوایل قرن بیست میلادی است. این نمایشگاه با عنوان «در خلوت ماتیس» از دوم مارس دایر شده و تا ۶ مارس ادامه دارد.

درنهایت اولین نمایشگاه از آثار یک هنرمند ۴۲۳ کیلویی نیز برگزار شد. شاید باور کردنی نباشد اما تاکنون دهها اثر هنری جوسو، خرس هنرمند به بهایی حدود ۸ هزار یورو فروخته شده است. گالری «روپلا» در هلسینکی، پایتخت فنلاند برخی از آثار «جوسو»، خرس هفده ساله را به نمایش گذاشته و قرار است درآمد حاصل از فروش آثار او به محل نگهداری از این خرس، که از زمان تولدش در آنجا به سر می برد، اهدا شود. نمایشگاه آثار جوسو تا ۱۲ فوریه ادامه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان