منتخبی از بهترین رویدادهای فرهنگی اروپا

منتخبی از بهترین رویدادهای فرهنگی اروپا
نگارش از Euronews

امپرسیونیسم، تنها یک سبک هنری پرطرفدار در آمریکا و اروپا نیست. به همین دلیل نمایشگاهی از آثار چهار هنرمند استرالیایی این سبک یعنی تام روبرتز، آرتور استریتون، شارل کوندر و جان روسل ازهفتم دسامبر در گالری ملی لندن برگزار شده است که تا ۲۶ مارس نیز ادامه دارد.

نمایشگاهی از آثار تانکردی پارمجانی، نقاش مشهور ایتالیایی نیز پنج سال پس از درگذشتش، از ۱۲ نوامبر در شهر ونیز ایتالیا افتتاح شد. این نمایشگاه تا ۱۳ مارس برای بازدید علاقمندان دایر است.

موزه هنرهای زیبای شهر لیون فرانسه نیز میزبان نمایشگاهی از آثار هنری ماتیس، نقاش و مجسمه ساز فرانسوی اوایل قرن بیست میلادی است. این نمایشگاه با عنوان «در خلوت ماتیس» از دوم مارس دایر شده و تا ۶ مارس ادامه دارد.

درنهایت اولین نمایشگاه از آثار یک هنرمند ۴۲۳ کیلویی نیز برگزار شد. شاید باور کردنی نباشد اما تاکنون دهها اثر هنری جوسو، خرس هنرمند به بهایی حدود ۸ هزار یورو فروخته شده است. گالری «روپلا» در هلسینکی، پایتخت فنلاند برخی از آثار «جوسو»، خرس هفده ساله را به نمایش گذاشته و قرار است درآمد حاصل از فروش آثار او به محل نگهداری از این خرس، که از زمان تولدش در آنجا به سر می برد، اهدا شود. نمایشگاه آثار جوسو تا ۱۲ فوریه ادامه دارد.