گشایش سالن فیلارمونیک هامبورگ در اسکله رود الب

گشایش سالن فیلارمونیک هامبورگ در اسکله رود الب
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در کنار اسکله و مانند یک کشتی غول آسای شناور در آب، درهای «البه فیلارمونی» یا سالن موسیقی فیلارمونیک هامبورگ سرانجام به روی عموم باز شد.

آگهی

در کنار اسکله و مانند یک کشتی غول آسای شناور در آب، درهای «البه فیلارمونی» یا سالن موسیقی فیلارمونیک هامبورگ سرانجام به روی عموم باز شد. انبار پیشین چای و تنباکو در اسکله تجاری بندر هامبورگ با هزینه ۷۹۰ میلیون یورو به سازه ای شیشه با پنجره های منحنی موج مانند و پایه های آجری تبدیل شده است. ساختمان خیره کننده «البه فیلارمونی» چهارشنبه ۲۲ دیماه (۱۱ ژانویه) با کنسرتی هیجان انگیز افتتاح شد.

توماس هنگلبروک، رهبر ارکستر می گوید: «سالن آکوستیک اینجا فضای ویژه ای دارد که با اندازه بزرگ سالن ایجاد می شود.با اینحال به نظر نمی رسد تماشاگران دور هستند، از هر صندلی به راحتی می تواننند ببینند و بشنوند.»

همزمان با کنسرت افتتاحیه، یک جشنواره سه هفته ای شروع می شود که به موسیقی رنسانس تا امروز اختصاص دارد. ولفگانگ ریم، یکی از مهمترین موسیقدانهای امروز آلمان برنامه های ویژه این جشنواره را تنظیم کرده است. مدیر هنری «البه فیلارمونی» می گوید: «می خواهیم بهترین های موسیقی هامبورگ، ارکسترها و موسیقدانها را نشان دهیم. همه ارکسترهای بزرگ به هامبورگ می آیند. در این ساختمان جدید شاهد موسیقی جدید و تجربه های نو خواهیم بود. البه فیلارمونی، خانه ای برای همه است. برای ما استقبال از دیگران حتی کسانی که هنوز اهل موسیقی کلاسیک نیستند بسیار مهم است.»

ارکستر گشایش و اولین کنسرتهای این سالن نشان می دهد که هامبورگ نقش مهمی در میان مراکز عرضه موسیقی کلاسیک خواهد داشت. بیش از نیم میلیون بلیط فصل اول اجراهای «البه فیلارمونی» پیش فروش شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری سیزدهمین جشنوارهٔ بین‌المللی موسیقی قبله در آذربایجان

جشنواره اکسپوژر؛ عکاسان نامدار بین‌المللی در شارجه گردهم آمدند

شکوه واحه‌های ازبکستان در موزه لوور پاریس