فیلمهای اروپایی در سینماهای اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فیلمهای اروپایی در سینماهای اروپا

در حالیکه فیلم آمریکایی «لا لا لند» یکی از مهمترین اکرانهای بین المللی در هفته اخیر بوده است، در سینماهای اروپایی سه فیلم قابل توجه روی پرده است.

در فرانسه فیلم زندگینامه ای «دالیدا» (Dalida)، بازسازی زندگی پرتلاطم دالیدا خواننده ایتالیایی – فرانسوی است. دالیدا، خواننده و بازیگری با موفقیت حرفه ای چشمگیر پس از چند اقدام ناموفق سرانجام سال ۱۹۸۷ در ۵۴ سالگی خودکشی کرد. سوه وا آلویتی، بازیگر ایتالیایی نقش دالیدا را بازی می کند.

در سینماهای آلمان فیلم «گلهای دیروز» (DIEBLUMENVONGESTERN) روایت یک پژوهشگر هولوکاست به نام توتیلا بلومن را به تصویر می کشد. توتیلا در مسیر تحقیقات با دستیار فرانسوی اش آشنا شده و رابطه دشواری بین آنها شکل می گیرد. برای این دو که اعضای خانواده شان در گذشته با نازیها در ارتباط بودند راهی جز نزدیکتر شدن وجود ندارد.

مستند «متولد سوریه» (NACIDOS EN SIRIA) کار هرنیان زین (Hernán Zin)، فیلمساز آرژانتینی است. این فیلم مستند بحران مهاجران را از دریچه دید کودکان به تصویر می کشد. نویسنده و خبرنگار جنگ ۴۵ ساله زندگی هفت کودک سوری در گیر خشونت جنگ و مهاجرت به اروپا را هنرمندانه با دوربین خود ثبت کرده است. هرنیان زین در اسپانیا زندگی می کند و فیلم «متولد سوریه» او در اسپانیا و دانمارک در اکران است.